Podlascy mistrzowie wicemistrzami Krajowej AgroLigi 2021

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą uczestniczyli w dzisiejszej Gali AgroLigi 2021, podczas której nagrodzono najlepszych rolników oraz przedstawicieli agrobiznesu. 

 

– Jesteście Państwo wzorem dla innych gospodarzy, dla młodych; jesteście także nauczycielami, którzy przekazują wiedzę, doświadczenie młodemu pokoleniu, aby polskie rolnictwo mogło dalej kwitnąć – mówił Prezydent.

Wicemistrz Krajowy w kategorii Rolnicy Katarzyna i Robert Jeromińscy

Katarzyna i Robert Jeromińscy z Chobotek w gminie Knyszyn prowadzą 200 ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej.

Mają trzy chlewnie o obsadzie 2100 tuczników, a produkcja rocznie sięga nawet 8000 sztuk. Państwo Jeromińscy stale unowocześniają swoje gospodarstwo, korzystając z wielu programów wsparcia rolników, takich jak Sektorowy Program Operacyjny czy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

WICEMISTRZ KRAJOWY w kategorii Firma  Agro Frankopol Tomasz Abramczuk

Mistrzem Wojewódzkim w kategorii „Firmy” zostało przedsiębiorstwo AGRO FRANKOPOL, którego właścicielem jest Tomasz Abramczuk ze wsi Włosty Olszanka.


Firma powstała na początku lat 90. Początkowo prowadzona była sprzedaż używanych maszyn rolniczych oraz serwis w niedużym warsztacie. W 2005 r. do oferty zostały wprowadzone nowe maszyny rolnicze. Firma chwali się w tym roku stumilionowym obrotem.

Dynamiczny rozwój firmy pozwolił w 2009 r. na budowę hali serwisowej o powierzchni ponad 1000 m2. Ciężka praca i dbałość o klientów zaowocowała w 2010 r. otrzymaniem autoryzacji sprzedaży jako dealer marek światowych producentów maszyn rolniczych.

 

Konkurs AgroLiga jest organizowany od 1993 roku. Od 2008 roku Honorowy Patronat nad Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP. Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

 

Red. OKO

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy