Trwa budowa kolejnych elementów infrastruktury zagrody pokazowej żubrów w Kopnej Górze

Po dłuższej przerwie ruszyły prace przy budowie kolejnych elementów infrastruktury zagrody pokazowej żubrów w Kopnej Górze. Przestój w pracach był pozorny, gdyż wiele przygotowań jest niewidocznych dla niewtajemniczonych…

 – Zanim na plac budowy wjadą koparki i ciężarówki z materiałami, trzeba przygotować i przeprowadzić postępowania przetargowe. To wiąże się z aktualizacją kosztorysów, niekiedy wprowadzeniem korekt do projektu, oraz podpisać umowy z wykonawcami. Muszą oni mieć też czas na przygotowanie placu budowy i zgromadzenie materiałów. Ten etap mamy za sobą – informuje Krzysztof Łaziuk z Nadleśnictwa Supraśl.

Obecnie budowane są niewidoczne dla zwiedzających, lecz niezbędne zewnętrzne instalacje sanitarne i elektryczne.

– Spektakularnie wygląda w tej chwili zakopywany podziemny zbiornik przeciwpożarowy, którego istnienia turyści nawet nie będą się domyślać. Kończone są ciągi piesze, które domknęły trzy pętle prowadzące zwiedzających po terenie zagrody. Lada chwila krajobraz zdominuje wieża widokowa. Wzniesiony już został szyb windy przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych i przygotowywana jest do montażu potężna, drewniana konstrukcja wieży – dodaje Krzysztof Łaziuk.

Do zakończenia budowy jeszcze daleka droga. 

Prace prowadzone w tym roku, kolejnym 2022 i początkach 2023 roku doprowadzą zagrodę do stanu gotowości na przyjęcie żubrów oraz zwiedzających.

– Przed Nadleśnictwem Supraśl kolejne wytężone prace mające na celu pozyskanie środków na budowę zaplecza gospodarczo-administracyjnego, weterynaryjnego, a także turystycznego. Na ten ostatni złożą się obiekty usługowo-handlowe, parking a przede wszystkim niezwykle ważny dla całego kompleksu budynek edukacyjno-wystawienniczy – podkreśla Krzysztof Łaziuk.

Red. M.L.

KRZYSZTOF ŁAZIUK, NADLEŚNICTWO SUPRAŚL

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy