Wasilków. Podlaskie ziołami pachnące

Podlaskie ziołami pachnące

Sprzedaż ziół, miodów, potraw regionalnych, jarmark sztuki ludowej, warsztaty zielarskie i koncerty – to wszystko już w połowie sierpnia, 15 sierpnia, w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (PMKL) w ramach festynu „Podlaskie ziołami pachnące”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Podczas festynu będzie można nasycić się smakiem i zapachem ziół, zdobyć wiedzę o ich wykorzystywaniu dawniej i dziś, o sile drzemiącej w ziołach, ich właściwościach leczniczych, aromacie i smaku.

Uczestnicy dowiedzą się jak ziołami wzbogacić smak i zapach potraw, a także jak wykorzystać je w medycynie ludowej.

Podczas festynu „Podlaskie ziołami pachnące” można będzie spróbować swoich sił w przygotowywaniu równianki i tkaniu krajki.

Będą też warsztaty Małgorzaty Charyton „Zioła Ojca Gabriela”, warsztaty ucierania pieprzu ziołowego i sporządzania naturalnych kosmetyków. Można będzie obejrzeć żywą pasiekę, uzupełnić zapasy miodu, kupić zioła i produkty regionalnej kuchni.

Przyjadą też ze swoją sztuką i rękodziełem twórcy ludowi, a na scenie zabrzmi muzyka ludowa w wykonaniu zespołów z całego województwa podlaskiego.

W czasie festynu odbędzie się otwarcie dwóch wystaw czasowych. We dworze z Bobry Wielkiej zagości twórczość Władysława Pietruka – grafiki przedstawiające najważniejsze zabytki znajdujące się na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

W plenerze, za chałupą z Tymianek-Buci, można będzie zobaczyć wielkoformatowe fotografie Jerzego Rajeckiego, autora albumu „Klimaty Podlasia”.

Red. OKO

Fot. PMKL

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy