8 grudnia w OiFP Koncert Charytatywny „Pomagamy razem” 🇵🇱

Wydarzenie ma być podziękowaniem za służbę i poświęcenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i ich rodzin. W koncercie, który odbędzie się w środę 8 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP), weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz marszałek Artur Kosicki. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Uczestnikami koncertu będą rodziny funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej.

 – W ten sposób chcemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy bronią polskich granic. Obecność pana prezydenta Andrzeja Dudy jest dowodem na to, jak bardzo wszyscy Polacy są dumni z naszych służb. Jak bardzo jesteśmy im zobowiązani. Cieszę, że jako samorząd województwa możemy współorganizować to wydarzenie – mówił marszałek Kosicki.

Na scenie opery zaprezentuje się Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, która w swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry 1. Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego.

Zebrane podczas koncertu środki przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, wykonujących swoje obowiązki służbowe na tzw. pierwszej linii.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Łączy nas granica” i Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Aktualizacja: godz. 18:12

Aktualizacja godz. 20:22

Aktualizacja: godz. 19: 14

Aktualizacja: godz. 22:27

Red. M.L.

Fot. UMWP

Wrota Podlasia / Straż Graniczna/ Kancelaria Prezydenta

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy