Białystok. Podsumowanie kampanii Trzeciej Drogi

Trzecia Droga podsumowała kampanię wyborczą na spotkaniu otwartym w Białymstoku.

 

„Będziecie słyszeli w tych dniach mnóstwo historii, które mają nas zdemobilizować, odpędzić od głosowania. Żebyśmy pomyśleli „obrzydliwa ta polityka, nie ma nadziei”. Nie dajcie sobie ukraść radości i nadziei – ona musi wystarczyć żebyśmy zrobili w Polsce zmianę. Najważniejsze jest zwycięstwo w głowie. Nie dajmy sobie odebrać tych marzeń” – mówił Szymon Hołownia na środowym spotkaniu otwartym w Białymstoku, z gościnnym udziałem Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni wskazywał, że Trzecia Droga jest realną zmianą.

„Chcemy, aby to państwo wreszcie zaczęło działać. Po rządach PiS jest to tylko tyle i aż tyle. Widzimy co zrobił PiS od Wód Polskich aż po NBP. Mieli 8 lat na jakąkolwiek zmianę. Teraz zmianą jest Trzecia Droga. Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiSu!”

Szymon Hołownia odniósł się do nieprawdziwych plotek związanych z ewentualną koalicją Trzeciej Drogi z PiS. „Wyobrażacie to sobie, ten poziom rozpaczy, który dzisiaj jest? My z Władkiem Kosiniakiem-Kamyszem jasno mówimy: nie będzie żadnej koalicji z PiS-em ani ludźmi, którzy chcą wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej i już się do tego szykują. Nie będzie żadnej koalicji z ludźmi, którzy przewalili nasze pieniądze i zmarnowali nasz czas”.

„Trzeba wygrać wybory taką większością głosów, żeby nikt nie miał wątpliwości, co do tego, czyje to jest zwycięstwo, ani żaden sędzia, ani żaden generał, ani żaden komendant policji, ani żaden prokurator. To są ludzie, którzy chcą żyć, którzy mają sąsiadów, znajomych, swoje prace i swoje kontakty i oni dla jakiegoś Kaczyńskiego swojego życia i życia swoich bliskich będą ryzykować nie będą„- przekonywał Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia przedstawił swoją wizję Polski. „Polska ma być krajem, w którym ludzie nie będą umierać w kolejkach do lekarza, dzieci będą uczyły się w szkole potrzebnych rzeczy, a my nawzajem będziemy sie do siebie uśmiechać”.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes PSL, odniósł się do przeprowadzonych rozmów z wyborcami podczas spotkań Trzeciej Drogi. „Polacy mają dość chamstwa, zawiści, nienawiści, obłudy, rynsztoka, w którym się utarzaliśmy wszyscy, bo politycy nas utarzali. Ten cyrk z Wiejskiej przeniósł się i rozlał niestety na cały kraj. Trzeba wyprowadzić Polskę z tego rynsztoka obłudy i nienawiści. Musimy pójść do przodu wzmocnieni i zjednoczeni”.

 

Red. OKO

Fot. Polska 2050

Trzecia Droga mat. prasowe

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy