Koalicja Obywatelska krytykuje program szczepień na COVID-19

Koalicja Obywatelska krytykuje program szczepień na COVID-19

Na wtorek, 26 stycznia minister Dworczyk zaprosił kluby opozycyjne do Kancelarii Premiera. Będą tam rozmowy o kształcie Narodowego Programu Szczepień.

Przeddzień politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali w całym kraju konferencje, żeby skrytykować program szczepień. Na konferencji zorganiowanej w Białymstoku byli Robert Tyszkiewicz i Krzysztof Truskolaski.

Uważamy, że strona rządząca musi bardzo krytycznie oceniać to, co dzieje się wokół szczepień, skoro zaprasza opozycję do tego, aby rozmawiać. Do tej pory to nie mogliśmy się doczekać takiej reakcji. Oczywiście, weźmiemy udział w tej dyskusji i przedstawimy nasze propozycje.- powiedział poseł KO Robert Tyszkiewicz.

Według polityków KO to sami pacjenci mieliby rejestrować się na szczepienia. Organizacja należałaby do Podstawowych Ośrodków Opieki Zdrowotnej, czyli lekarzy rodzinnych.

Poradnie wykonywałyby telefony do naszych seniorów i zapraszały ich na szczepienia, jak to dzieje się np. w Niemczech – Oprzyjmy program o POZ-ty, które funkcjonują w każdej miejscowości. Wystarczy je tylko wesprzeć, zachęcić, dosprzętowić.- mówił Robert Tyszkiewicz.

Red. OKO

Fot. Twitter Krzysztof Truskolaski

streaming KO

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy