Komitet Polityczny PiS zbierze się w piątek po południu

Komitet Polityczny PiS zbierze się w piątek po południu

W piątek po południu zbierze się Komitet Polityczny PiS. Ma się zająć m.in. propozycją podziału struktury ugrupowania na 100 okręgów, a także omówić plany na najbliższe miesiące, w tym objazd polityków partii po kraju.

„Będziemy rozmawiać o sprawach wewnętrznych partii, o stojących przed nami wyzwaniach. Ponadto – co nie jest już tajemnicą – o nowej strukturze organizacyjnej – terenowej i regionalnej, tak aby była jeszcze bardziej przygotowana na to co przed nami” – powiedział PAP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

 

Będzie to kolejny element zmian w PiS, które zostały zapoczątkowane podczas ubiegłorocznego kongresu, gdzie zmieniono statut partii i dano takie możliwości.

 

Proponowana zmiana organizacyjna w PiS miałaby polegać na podziale struktur na 100 okręgów, wobec 40 obecnie. Ponadto – jak wynika z nieoficjalnych informacji – dla szefów tych okręgów miałby zostać wprowadzony zakaz łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi.

 

Podczas piątkowego posiedzenia najważniejsi politycy PiS mają też dyskutować o aktywnościach partii w najbliższych miesiącach, w tym objeździe po kraju.

 

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, w niedawnej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że ugrupowanie szykuje się albo do konwencji, albo drugiego posiedzenia kongresu partii. „To będzie początkowało duży objazd kraju i powrót do tego, co przyniosło PiS kolejne zwycięstwa wyborcze, czyli spotkań w powiatach, gminach, spotkania z Polakami” – powiedział.

 

Według wstępnych planów objazd miałby rozpocząć się w czerwcu. (PAP)

Red. OKO

Fot. PAP Regiony

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy