,,Nie chcemy by zboczeńcy uczyli nasze dzieci”. Konwencja Konfederacji

Nie chcemy by zboczeńcy uczyli naszych dzieci tolerancji- mówił na sobotniej Regionalnej Konwencji Wyborczej w Białymstoku, Grzegorz Braun. Eurosceptyczna koalicja wspomniała także o walce z migracją do Polski naszych wschodnich sąsiadów oraz zapowiedziała obniżkę podatków. Zaprezentowali również swoich kandydatów do sejmu.

Konfederacja Wolność i Niepodległość jest partią federacyjną o charakterze narodowym i konserwatywnym. Jej liderami są Robert Winnicki, Janusz Korwin- Mikke, który nie przyjechał na konwencję w Białymstoku ( 28.09.2019) z powodu przeziębienia oraz reżyser Grzegorz Braun, który swoją wypowiedź w głównej mierze poświęcił warstwie ideowej ugrupowania.

Stanowimy ścianę 

Konfederacja jest jedyną siłą, z którą polscy patrioci, narodowcy, katolicy powinni wiązać nadzieje. My, tu na wschodzie stanowimy ścianę, od której Polska zacznie się odbijać. To jest ta ściana, pod którą my postawimy dewiantów, promotorów dewiacji, rewolucjonistów, czerwonych, tęczowych. Dalej nie przejdą. To jest chwila, w której ważą się losy kontynentu, także i świata. Nasi konkurenci mamią Polaków wizją galopującego postępu. To mówią ludzie zakompleksieni. Ludzie, którzy nie oglądali Niemiec w ostatnich dekadach, nie odwiedzali Zjednoczonych Emiratów Niderlandzkich. Dla nich nadal to jest wzór. Nie chcemy by zboczeńcy uczyli nasze dzieci tolerancji. Nie chcemy by Niemcy, Żydzi, Ukraińcy przepisywali nam historie– przekazał Grzegorz Braun.

Rolnicy to nie jest tylko hasło

Kandydaci wspomnieli o tzw. piątce Konfederacji. Zawiera ona m.in. radykalne obniżenie podatków, powrócenie do polskiego, a nie rosyjskiego węgla, zmniejszenie ilości urzędników, jak i usprawnienie wymiaru sprawiedliwości. Ponadto przedstawili swój pomysł na politykę rolną i zapowiedzieli powrót do żywności bez chemicznych dodatków.

My walczymy z partyjniactwem i będziemy walczyć. Rolnicy to nie jest tylko hasło. Rolnicy to nie są Ci, którzy chcą brać jakieś pieniądze unijne. Chcemy uczciwie pracować, dostarczyć, zdrowy, dobry surowiec. A do czego nas zmuszają? Do chorej wydajności ? Do chemii ? Konfederacja nie pozwoli na psucie żywności ! My chcemy tylko równych warunków konkurencji- skomentował Krzysztof Tołwiński, otwierający listę do sejmu w okręgu ostrołęcko- siedleckim.

O obronie polskiej suwerenności

Jako partia eurosceptyków sprzeciwiają się ingerencji Unii Europejskiej w sprawy polskie oraz ich naciskom wobec przyjęcia przez nasz kraj imigrantów. Dodatkowo krytyce poddali decyzję obecnie rządzących, którzy „wpuszczają” do Polski emigrantów z Ukrainy oraz Azji. Jak twierdzi Robert Winnicki jesteśmy krajem, który ma największą liczbę imigrantów na całym świecie, więcej nawet niż Niemcy i Stany Zjednoczone.

Mówimy przede wszystkim o obronie polskiej suwerenności. Będziemy bronić te suwerenność przed zakusami tak berlińskimi, jak moskiewskimi. Tak waszyngtońskimi i tymi pochodzącymi z Tel Awiwu. Polacy mają prosty wybór, czy kontynuacja tego co było przez 30 lat, czy Konfederacja- stwierdził kandydat do sejmu z pozycji pierwszej na liście.

Na koniec zaprezentowani zostali kandydaci do sejmu, m.in. Adam Kiełczewski, Krzysztof Krasowski, czy Barbara Majewska.

 

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy