PO o zablokowaniu planów prywatyzacji lasów

Konferencja prasowa podlaskich posłów PO ws. zablokowania planów prywatyzacji lasów

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podlascy posłowie Platformy Obywatelskiej – Robert Tyszkiewicz i Krzysztof Truskolaski skrytykowali rzekome plany PiS dot. zmian w ustawie o lasach.

Parlamentarzyści powiedzieli,  że na ostatnim posiedzeniu Sejmu odrzucono na pierwszym czytaniu projekt ustawy, który pod pretekstem wymiany gruntów wprowadzał możliwość prywatyzacji terenów należących do Lasów Państwowych. Zwrócili  uwagę, iż pomimo odrzucenia projektu, posłowie PiS zapowiedzieli jego ponowne złożenie.

Robert Tyszkiewicz, przewodniczący PO w Podlaskim wypomniał politykom Prawa i Sprawiedliwości, że ich ugrupowanie od wielu lat oskarża wszystkich o zamiar prywatyzacji lasów państwowych.

Jak stwierdził, tym razem to oni sami złożyli projekt ustawy, który faktycznie by na to pozwalał. Podkreślił, że uczynili to w trybie poselskim – bez jakichkolwiek konsultacji i uzgodnień.

 

Poseł Krzysztof Truskolaski powiedział, że posłowie PiS dążą do forsowania projektu bez jakichkolwiek konsultacji. Wyraził nadzieję, że projekt ten nie zostanie złożony po raz kolejny.

Zaapelował także do podlaskich polityków partii rządzącej, aby nie podpisywali się pod tą ustawą, ani nie głosowali za nią, jeśli ponownie trafi do parlamentu. Dobitnie stwierdził, że posłowie PO nie zgadzają się na prywatyzację lasów państwowych.

Red. OKO

Fot. Platforma Obywatelska / Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy