Pochodzący z Białegostoku Paweł Szrot Szefem Gabinetu Prezydenta RP

Pochodzący z Białegostoku Paweł Szrot Szefem Gabinetu Prezydenta RP

Pochodzący z Białegostoku Paweł Szrot  od 05.01.2021 pełni funkcję Sekretarza Stanu  Szefa Gabinetu Prezydenta RP

Paweł Szrot jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2002-2005 był dyrektorem biura poselskiego i senatorskiego Krzysztofa Jurgiela. W latach 2005-2006 pracował w gabinecie politycznym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W latach 2006–2007 był dyrektorem sekretariatu ministra – członka Rady Ministrów i wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

W listopadzie 2007 r. Paweł Szrot tymczasowo pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie w latach 2007–2015 był wicedyrektorem Biura Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

Paweł Szrot w 2015 r. był sekretarzem sztabu prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. 18 listopada 2015 r. został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a 2 lutego 2016 r. zastępcą szefa Kancelarii Premiera.


22 października 2020 r. Paweł Szrot został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a od 5 stycznia 2021 r. pełni funkcję Sekretarza Stanu – Szefa Gabinetu Prezydenta RP.

Pełni nadzór merytoryczny nad Biurem Gabinetu Prezydenta i Biurem Dialogu i Korespondencji

Jestem z panem od samego początku, odkąd jestem w polityce– mówił prezydent Andrzej Duda o ministrze Szrocie podczas nominacji.

Powierzam panu ministrowi funkcję szefa gabinetu, wierząc w to, że przede wszystkim będzie pan dobrze wykonywał zadanie łączności pomiędzy prezydentem a rządem; bardzo zależy mi, aby współpraca z rządem układała się jak najlepiej – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Red. OKO

Fot. Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy