Podziękowania dla służb mundurowych za obronę polskich granic

W związku z wydarzeniami jakie mają miejsce przy polsko-białoruskiej granicy, działacze Stowarzyszenia dla Polski Adama Andruszkiewicza przed siedzibą Straży Granicznej w Białymstoku (14.02) zorganizowali konferencję, podczas której podziękowali służbom mundurowym za obronę polskich granic

ZOBACZ RELACJĘ 🛑 Konferencja prasowa Stowarzyszenia dla Polski Adama Andruszkiewicza

Wiemy doskonale, że ta ostatnia batalia, którą toczyliśmy w zeszłym roku w województwie podlaskim, na granicy z Białorusią, o zatrzymanie migracji, nielegalnych tysięcy migrantów, którzy napierali na naszą granicę została w dużej mierze wygrana. Ale ta batalia ciągle trwa – mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę tego konfliktu, dlatego że niestety, ale mamy zagrożenie bardzo poważne dużym konfliktem zbrojnym z Ukrainą. Wiemy o tym, że ten konflikt zbrojny jest na horyzoncie. Służby wywiadowcze naszych sojuszników alarmują, że nawet w tym tygodniu niestety może dojść do inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Wiemy również, że wojska rosyjskie są dzisiaj obecne na Białorusi, także blisko naszego województwa, blisko granicy z Polską, którą tutaj mamy tuż za miedzą – dodaje minister. Dlatego też postanowiliśmy wznowić, kontynuować naszą kampanię podziękowań dla żołnierzy, dla funkcjonariuszy straży granicznej, dla funkcjonariuszy policji, którzy naszą granicę ochraniają.

Minister podkreśla, że najbliższe tygodnie dla naszych mundurowych będą bardzo trudne, gdyż to napięcie stale rośnie.

– Nasze służby dostają informacje o tym, że są możliwe prowokacje, być może także niestety na granicy polsko-białoruskiej. Nasze wojsko jest w stanie podwyższonej gotowości do działań. Nasza granica jest ciągle monitorowana, obserwowana, także przy budowie ogrodzenia (…) – mówi polityk. – Boimy się też tego, że kiedy dojdzie do konfliktu zbrojnego Rosji z Ukrainą, mogą być wznowione działania na granicy polsko-białoruskiej po to, by odwróć uwagę NATO od tego, co się będzie tam działo. Mamy tego świadomość, że może dojść do kolejnego zmasowanego naporu migrantów – podkreśla minister.

I to jest bardzo ważne, żebyśmy przypomnieli naszym żołnierzom, strażnikom granicznym, naszym dzielnym policjantom, że jesteśmy z nimi, że pamiętamy o ich służbie, że będziemy ich wspierać właśnie w tych nadchodzących tygodniach.

Mieszkańcy Podlaskiego mogą spać spokojnie – zapewnia Andruszkiewicz

Minister Andruszkiewicz zaznacza, że wojna ukraińsko-rosyjska jest możliwa, ale podkreśla też, że mieszkańcy Podlaskiego mogą być spokojni, bo nasza wschodnia granica jest bezpieczna.

Nasza granica jest monitorowana na co dzień przez tysiące funkcjonariuszy, żołnierzy i policjantów. Prosimy naszych mieszkańców, żeby się nie martwili, jeśli nawet widzą te niedobre doniesienia. Wszyscy martwimy się o Ukrainę. Kibicujemy i wspieramy ją także zbrojnie – podkreśla minister Andruszkiewicz. (…) Mieszkańcy podlaskiego są pod dobrą opieką, ponieważ Wojsko Polskie, Straż Graniczna i Policja czuwa. Te siły nie są pomniejszane, wręcz odwrotnie – umacniamy naszą granicę, dlatego z jednej strony dziękujemy naszym bohaterom w mundurach, którzy tam na co dzień spędzają czas z bronią w ręku, aby pilnować  naszego bezpieczeństwa. Ale z drugiej strony mieszkańcom województwa podlaskiego chcemy przekazać, że są naprawdę w dobrych rękach, (…) że mogą spać spokojnie, bo my jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo na granicy wschodniej – dodaje polityk.

Banery z podziękowaniem dla służb za obronę polskich granic pojawią się w wielu miejscowościach przy granicy wschodniej.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy