15 lutego rusza akcja rozliczeń PIT za 2021 r.

Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. od 15 lutego do 2 maja

Już we wtorek, 15 lutego rozpocznie się akcja rozliczeń PIT za ubiegły rok. Polacy od czterech lat mają ułatwione zadanie. W usłudze Twój e-PIT mają gotowe zeznania podatkowe.

„Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. To wygoda i oszczędność czasu” – mówi Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy podlaskiej KAS. „Wystarczy zalogować się do cieszącego się dużą popularnością e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację” – dodaje rzecznik.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36

„W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia. Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie” – przypomina szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

Red. M.L.

Fot. Pixabay / Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy