Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują do rządu o pomoc przedsiębiorcom

Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują do rządu o pomoc przedsiębiorcom

Posłowie Koalicji Obywatelskiej w całym kraju, również w województwie podlaskim, apelowali na konferencji do rządu o pomoc przedsiębiorcom. Chcą, by tym, którzy są w stanie utrzymać reżim sanitarny, pozwolono uruchomić biznes.

O tym w Białymstoku mówił m.in. poseł Robert Tyszkiewicz, Krzysztof Truskolaski i Eugeniusz Czykwin.

Żeby było to 100 proc. kosztów poniesionych przez te branże; hotele, restauracje i wiele innych mają tzw. koszty stałe: leasingi, kredyty, podatki, pensje i to wszystko, mimo, że firmy nie działają, przedsiębiorcy muszą opłacać, bo inaczej grozi to zamknięciem działalności – mówi poseł Krzysztof Truskolaski.

W piątek (15.01) wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział możliwość przedłużania lub rozszerzania pomocy dla przedsiębiorstw, jeśli sytuacja się nie poprawi. Dodał, że łączna wartość pomocy, której udzielono różnym firmom sięgnęła 170 mld zł.

Natomiast w poniedziałek (18.01) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd w lutym będzie chciał wdrażać protokoły sanitarne dotyczące funkcjonowania w pandemii branż, m.in. fitness i gastronomicznej. Wytyczne mają być wypracowane w najbliższych 10 dniach.

Red. OKO

Fot. PO

na podst.streamingu PO i PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy