Powiat białostocki i sokólski ze wsparciem Senatora Mariusza Gromko

Powiat białostocki i sokólski ze wsparciem Senatora Mariusza Gromko

Z satysfakcją przyjąłem fakt, że kolejne wsparcie finansowe z Funduszu Inwestycji Lokalnych trafia do powiatu sokólskiego i białostockiego. Warto wspierać samorządy, które dobrze wykorzystują środki rządowe, dobrze gospodarują pieniędzmi.

Kwoty dofinansowania projektów w moim okręgu: w powiecie sokólskim wyniosły 6 122 375,00 zł, a w powiecie białostockim była to suma 3 200 000,00 zł. Globalna kwota dofinansowania projektów w naszym województwie to 75 064 028,40 zł – mówi senator Mariusz Gromko.

10 projektów wspartych przez Senatora Mariusza Gromko

Dzięki rządowym środkom i zaangażowaniu m.in. senatora Mariusza Gromko z obecnej transzy RFIL realizowane będą następujące inwestycje:

 • Modernizacja infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.  Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem, wyposażeniem, oświetleniem, monitoringiem: 2x boisko do gry w koszykówkę, 2x boisko do gry w siatkówkę, boisko do gry w tenisa, boisko do gry w piłkę ręczną. Budowa boiska lekkoatletycznego wraz z wyposażeniem, oświetleniem i monitoringiem: 1 boisko lekkoatletyczne o charakterze wielofunkcyjnym o nawierzchni ze sztucznej trawy, bieżnia okrężna, czterotorowa 200m, z bieżnią prostą, czterotorową o długości 60m, zeskok do skoku w dal z rozbiegiem, rzutnia do pchnięcia kulą, ogrodzenie boiska, instalacja sprzętu sportowego, instalacja odwadniająca boiska. Budowa siłowni zewnętrznej ( prasa nożna, wioślarz, wyciskanie siedząc, ławka skośna). Budowa strefy street workout. Adaptacja części budynku ZSZ w Sokółce na potrzeby szatni sportowych z sanitariatami i magazynku na sprzęt sportowy.
 • Przebudowa DPS w Choroszczy, przeznaczonego dla 286 osób przewlekle chorych psychicznie. Planowane prace mają na celu stworzenie warunków ograniczających rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych – budowa łazienek przy każdym pokoju mieszkalnym. W dalszych etapach planuje się utworzenie dodatkowych pomieszczeń min. do terapii i rehabilitacji, izolatorium, stworzenie warunków do bezpiecznych kontaktów z rodziną oraz gabinetów lekarskich.
 • Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków, sieci wodociągowej oraz montaż zaworów redukcyjnych na terenie gminy Szudziałowo. Będzie realizowane na terenie gminy Szudziałowo w następujących lokalizacjach: Szudziałowo, Babiki, Nowy Ostrów, Wierzchlesie, Łaźnisko i Podłaźnisko.
 • Przebudowa układu komunikacyjnego ulic gminnych Grodzieńska i Polna w Krynkach.
 • Budowa łącznika będącego komunikacją pomiędzy  budynkiem Zespołu Szkół Rolniczych ul. Polna 1 w Sokółce,  położonego na działce o numerze 740/1  , a budynkiem Zespołu Szkół w Sokółce ul. Mickiewicza 11 , położonego na działce o numerze 740/2 . Powierzchnia użytkowa budynku (łącznika) wynosi około 200m².
 • Budowa Strzelnicy  typu S.C.-W na działce nr 388/1 w obr. Cimanie gm. Kuźnica , Powiat Sokólski w ramach programu „Strzelnica w powiecie” dofinansowywanego  z MON.
 • Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Sidrze.
 • Przedmiotem inwestycji jest remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Gródku polegający na przebudowie instalacji co, wod.-kan., odgromowej dachu i dociepleniem stropodachu.
 • Rewitalizacja Stadionu Miejskiego w Supraślu.
 • Wymiana wszystkich wyeksploatowanych opraw sodowych na energooszczędne oprawy LED we wszystkich miejscowościach gminy Wasilków. W ramach inwestycji przewidziana jest też budowa oświetlenia ulicznego LED między miastem Białystok, a Wasilkowem. Zainstalowane lampy posłużą oświetleniu pasa drogowego oraz ciągu pieszo –  rowerowego.

Chcesz sprawdzić, jakie dofinansowanie otrzymała konkretna gmina w poprzednich edycjach? Skorzystaj z wyszukiwarki!

Zobacz też pełen wykaz inwestycji z aktualnej edycji – https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/ponad-75-mln-zl-dla-podlaskich-samorzadow-z-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

Zrównoważony rozwój – RFIL dla małych gmin i dużych miast w całej Polsce

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły do dużych miast, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne. Lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

Senator RP Mariusz Gromko

0 0 votes
Article Rating
 • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy