PSL o zagrożeniu żywnościowym i dopłatach do nawozów

PSL apeluje o dopłaty do zakupu nawozów.

Zbliża się czas siewów, a nawozy ze względu na cenę są praktycznie nieosiągalne. Grozi nam utrata bezpieczeństwa żywnościowego przez brak wydajności w produkcji. Premier Morawiecki apeluje dziś do Komisji Europejskiej o zgodę na dopłaty do zakupu nawozów dla rolników. – To nie to miejsce i nie ten czas. Samo złożenie pisma nie rozwiązuje nic. Zacznijcie wreszcie działać! – apelował w sejmie  poseł Stefan Krajewski.

 – To, co najbardziej boli polską wieś, to ceny nawozów –  wskazał obecny na posiedzeniu komisji rolnictw premier Mateusz Morawiecki. – Apeluję do Komisji Europejskiej, żeby jak najszybciej udzieliła zgody dla rządu Rzeczpospolitej Polskiej na dopłaty do nawozów –  powiedział premier.

Przeczytaj; Premier: apeluję do KE, aby jak najszybciej udzieliła zgody na dopłaty do nawozów

– Dramat rolników trwa. Kończą się im środki do życia, ale i cierpliwość. Najlepiej nastroje na wsi pokazują wczorajsze protesty. Jeszcze niedawno mieliśmy 240 tys. gospodarstw trzody, dziś: 70 tys. To uderzenie w bezpieczeństwo żywnościowe Polaków – powiedział poseł Zbigniew Ziejewski.

– Nasza propozycja – 1000 zł dopłaty do tony zakupionego nawozu dla rolników – leży na stole. To konieczne działanie. Inaczej nie będą mieli za co go kupić i jak wysiać pola. To przełoży się na wysokie ceny żywności i uderzy we wszystkich Polaków – podkreślają ludowcy.

Red. OKO

Fot. PSL Twitter

Polskie Stronnictwo Ludowe

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy