Stanisław Derehajło szefem podlaskich struktur Porozumienia

Stanisław Derehajło szefem podlaskich struktur Porozumienia

Nowego szefa mają podlaskie struktury Porozumienia Jarosława Gowina. Nowo-wybranym prezesem na regionalnym kongresie partii został wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło, którego rekomendował dotychczasowy przewodniczący – poseł Jacek Żalek.

W poniedziałkowe (31.08) popołudnie w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej odbył się zjazd regionalny Porozumienia, na którym wybierano władze wojewódzkie partii.

Przewodniczącym został sekretarz generalny Porozumienia, wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło. Był jedynym kandydatem. Zastąpił posła Jacka Żalka.

Stanisław Derehajło mówił po wyborze o konieczności „ciężkiej pracy” przez najbliższe trzy lata. „Będę dużo wymagał od członków Porozumienia. Po pierwsze absorbcji wiedzy, żeby dużo się uczyli. Po drugie – żeby pracowali dla lokalnych środowisk a po trzecie – jak już te dwa warunki są spełnione – żeby startowali w wyborach samorządowych” – dodał potem w rozmowie z dziennikarzami.

Sukcesem będzie to, że będą fajni ludzie w samorządach, że będą zmieniać nasze województwo podlaskie w sposób cywilizowany, z uśmiechem. Że będą budować drogi, inicjować działania społeczne, że będą służyć ludziom, bo tego też wymaga dziedzictwo naszych przodków – powiedział nowy szef Porozumienia w regionie.

Na nowego regionalnego szefa Porozumienia delegaci zagłosowali prawie jednogłośnie; na 124 głosy jeden był wstrzymujący.

Gowin: Porozumienie bazuje na tradycyjnych wartościach

Porozumienie jest częścią obozu Zjednoczonej Prawicy, który ma za sobą siedem kolejnych wygranych wyborów z rzędu – tak o działalności ugrupowania mówił w poniedziałek (31.08) w Białymstoku lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Gowin wymienił patriotyzm, rodzinę i „wiarę naszych przodków, wiarę chrześcijańską” jako tradycyjne polskie wartości, na których Porozumienie bazuje.

– Ale chcemy też wnosić do tego skarbca Zjednoczonej Prawicy naszą wrażliwość partii, która łączy tradycję z nowoczesnością (…). My się nie obawiamy tej nowoczesności, nie obawiamy się zjednoczonej Europy, bo Polska od zarania swoich dziejów jest sercem Europy. I tym wartościom będziemy służyć – zapewniał.

Podkreślał, że partia wywodzi się z „przywiązania do wolnej, niepodległej, dumnej z siebie Polski”. „I takim wartościom chcemy służyć w ciągu najbliższych trzech lat” – podkreślał, mówiąc o rządach Zjednoczonej Prawicy do kolejnych wyborów parlamentarnych. Apelował do działaczy o dalszą aktywność, również w samorządach.

W zjeździe w charakterze gości wzięła udział duża grupa parlamentarzystów Porozumienia. Partia ma w województwie podlaskim około trzystu członków. W całym kraju – około 5 tys.

Red. OKO

Fot. Porozumienie Facebook

na podst. PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy