Stowarzyszenie Polska 2050 wnioskuje o dodatkowe przystanki kolejowe na trasie Białystok-Waliły


Stowarzyszenie Polska 2050 wnioskuje o dodatkowe przystanki kolejowe na trasie Białystok-Waliły

W związku z uruchomieniem połączeń kolejowych na linii Białystok – Waliły, Stowarzyszenie Polska 2050  zwraca się do Polskich Kolei Państwowych z prośbą o przyspieszenie budowy przystanków zgodnie ze wskazanymi lokalizacjami z Programu Przystankowego.

W 2020 roku Ministerstwo Infrastruktury uruchomiło Kolejowy Program Przystankowy na lata 2020 – 2025. Na linii kolejowej nr 37 Białystok – Zubki Białostockie, przy której stoimy, znalazło się 9 przystanków do budowy lub modernizacji.

Mieszkańcy w konsultacjach społecznych ogłoszonych przez Ministerstwo Infrastruktury zgłosili propozycje nowych lokalizacji, które zostały przyjęte jako uwagi uwzględnione.” – mówi Katarzyna Todorczuk – partnerka Polski 2050 na rzecz Samorządu Otwartego.

Dla poprawy atrakcyjności planowanych połączeń i poprawy dostępności dla mieszkańców miasta Białystok i części powiatu białostockiego obejmującego swoim terenem gminy Supraśl, Zabłudów, Gródek prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i podjęcie pilnych działań. Dotyczy to budowy przystanków w lokalizacjach Białystok Antonuk, Pieczurki, Zaścianki, Sobolewo, Kuriany, Zajezierce, Żednia, Sokole Białostockie i Waliły.

 

Stworzenie przystanków ma według polityków podnieść dostępność uruchamianych corocznie od maja połączeń wakacyjnych.

Polska 2050 wnioskuje również o zabezpieczenie przejazdu kolejowego w Zaściankach przez zamontowanie urządzeń takich jak samoczynnej sygnalizacji z rogatkami. Zbiega się tam krajowa droga nr 65 wraz z obwodnicą miasta – tak zwaną Trasą Generalską.

Red. OKO

Fot. Stowarzyszenie Polska 2050

na podst. Stowarzyszenie Polska 2050

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy