Wyższe dopłaty do paliwa dla rolników od nowego roku

Wyższe dopłaty do paliwa dla rolników od nowego roku

Chcemy, żeby polscy rolnicy byli coraz silniejsi względem zachodnich. I dlatego w Polskim Ładzie przygotowaliśmy 20 ważnych programów – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolniczym w Będkowicach (woj. małopolskie).

Zapowiedział, że dopłaty do paliwa dla rolników zostaną podniesione ze 100 do 110 zł od nowego roku, czyli za niespełna 6 miesięcy.

Szef rządu przekazał, że w jednym z programów, jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego. – Wcześniej z 83 zł na 100 zł. A teraz ze 100 zł podnosimy wkrótce na 110 zł – powiedział.

Kolejne programy dotyczą m.in. dbania o gospodarstwa rolne, szczególnie o małe oraz kodeksu rolnego.

Co nowego dla rolnictwa

Będziemy w ramach Polskiego Ładu pomagać polskim rolnikom w wielu działaniach związanych z artykułami rolnymi. Nie tylko to, bo polskie rolnictwo potrzebuje dobrej infrastruktury drogowej, transportowej, energetycznej, także internetowej. Polski Ład będzie także ładem skanalizowania położenia nowych wodociągów, oczyszczalni ścieków dla polskiej wsi – mówił Morawiecki.

Premier mówił, że skrócenie łańcucha dostaw „Od pola do stołu” jest „rzeczą krytyczną, jest rzeczą bardzo ważną”.

Przypomniał, że jego rząd wynegocjował unijny pakiet wsparcia dla polskich rolników W ciągu najbliższych lat na ten cel przeznaczonych zostanie 34 miliardy euro.

Fundusze te zostaną przeznaczone na wzmocnienie polskiego rolnictwa wobec rolników z Zachodu jak również na skrócenie łańcucha dostaw i wzmocnienie polskich producentów żywności wobec pośredników.

Red. OKO

KPRM

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy