Szef MON: po 28 latach do Grajewa wróci Wojsko Polskie

Po 28 latach do Grajewa (woj. podlaskie) wróci Wojsko Polskie. Jednostkę wojskową w Grajewie zlikwidowano w 1994 r. Dziś rząd PiS przywraca wojsko w tym mieście – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Jak podkreślił, Polska Wschodnia musi być „nasycona” Wojskiem Polskim.

Szef MON podpisał w sobotę (19.11) w Grajewie (woj. podlaskie) porozumienie o przekazaniu nieruchomości dla nowej jednostki wojskowej.

„Ta jednostka, która powstanie niebawem w Grajewie będzie wchodziła w skład nowej dywizji – Podlaskiej Dywizji WP, kolejnej dywizji sformowanej na wschodzie naszego kraju, bo właśnie tam muszą być jednostki wojskowe” – powiedział szef MON podczas uroczystości podpisania porozumienia. Dodał, że „wschód Polski musi być nasycony Wojskiem Polskim”.

Jak podkreślił, „polskie władze zrobią wszystko, żeby ziemia polska nie była zajęta przez odbudowujące się imperium rosyjskie”.

„Żeby tak się stało Wojsko Polskie musi być silne i liczne, uzbrojone w nowoczesną broń i konsekwentnie ten proces przeprowadzamy” – mówił Błaszczak.

Jednocześnie zapewnił, że będzie „nieustannie rozwijał Wojsko Polskie”. (PAP)

Red. M.L.

Fot. Twitter @MON_GOV_PL

MON / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy