Ręce precz od Dojlid i działkowcy protestują-FILM

Mieszkańcy skupieni wokół organizacji ,,Ręce precz od Dojlid” i działkowcy protestują przeciwko planom urzędników. Chodzi o plan miejscowy nad Białą.

W czwartek, 17 listopada zorganizowali konferencję pod Urzędem Miejskim w Białymstoku i  oficjalnie złożyli ponad dwa tysiące podpisów protestujących, którzy obawiają się likwidacji części ogródków działkowych i wysokiej zabudowie na Dojlidach.

Zgłosiliśmy 20 uwag do projektu planu zagospodarowania przestrzennego tej części osiedla. Uważamy, że jest to piękna dzielnica, że jest to coś, co warto zachować. Zginęły już Bojary, Bema przekształciło się w blokowisko. Niewiele nam zostało do ratowania – mówi Maciej Rowiński Jabłokow z inicjatywy ,,Ręce przecz od Dojlid”.

Złożył je razem z innymi mieszkańcami w magistracie. Wspierają ich Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Złożyli też projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedli Dojlidy i Skorupy.


Chcą nas uszczęśliwić na siłę. Po co? My dbamy o te tereny. Tam mieszkamy- mówi nam jeden z mieszkańców.

Wydział przestrzenny próbował nam zasugerować, żeby poświęcić część działkowców naszych, żeby zyskała reszta.Oddać na stole ofiarnym osiemnastu naszych działkowców, potem dziewięciu ale co oni zrobią na tych 30 metrach?  My na Dojlidach na to nie pozwolimy – mówi nam prezes działkowców.  – mówi wzburzony Zbigniew Puczkowski, wiceprezes ogródków działkowych

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy