Łomżyński samorząd zapowiada remonty miejskich parkingów

Remonty parkingów przy ul. Polowej 51B, Wojska Polskiego 161B czy Orliku przy ul. Katyńskiej, to działania, które w najbliższym czasie zamierza podjąć samorząd Łomży

Wśród inwestycji realizowanych przez miasto, wiele dotyczy przedsięwzięć drogowych.

W ramach modernizacji ulic powstaje także nowa infrastruktura, taka jak oświetlenie, odwodnienie, ciągi pieszo-rowerowe, zieleńce czy parkingi. Kwestia odpowiedniej ilości miejsc postojowych jest bardzo ważna, dlatego samorząd podejmuje także zadania bezpośrednio dotyczące modernizacji i budowy parkingów – informuje Łukasz Czech z UM w Łomży.

Potrzeba odpowiedniej ilości i jakości miejsc parkingowych widoczna jest m.in. w zgłaszanych przez mieszkańców zadaniach do Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki ich aktywności tylko w tym roku w ramach środków przewidzianych na budżet partycypacyjny będą przebudowywane parkingi przy ul. Dmowskiego 2 i 4 oraz Prusa 19 – dodaje Łukasz Czech.

Dwie inne propozycje modernizacji parkingów, mimo dużej ilości głosów, nie zdobyły ich wystarczająco tyle, by w swojej kategorii znaleźć się wśród zadań przewidzianych do realizacji. Nie powoduje to jednak, że nie będą one modernizowane.

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej prezydent Mariusz Chrzanowski skierował wniosek o zabezpieczenie 320 tys. zł na wymianę będącej w bardzo złym stanie nawierzchni i przebudowę parkingu przy ul. Polowej 51B. Ponadto zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezydent wnioskuje o zwiększenie ze 100 tys. zł do 400 tys. zł środków na remont nawierzchni jezdni i parkingów zlokalizowanych przy bloku zlokalizowanym na ul. Wojska Polskiego 161B. Przetarg na tę inwestycję ma być ogłoszony w maju i realizowany latem br.

– Prezydent ma też na uwadze potrzebę wykonania nawierzchni parkingu obok „Orlika” przy ul. Katyńskiej. W tym przypadku należy jednak opracować dokumentację techniczną, która będzie obejmowała również drogą dojazdową. Niewykluczone, że w ciągu roku, w miarę potrzeb i dostępnych środków, przebudowywane będą kolejne parkingi w mieście – zapowiada Łukasz Czech.

 

Red. M. L.

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy