Most w Czachach w gminie Radziłów otwarty

Most nie jest duży, bo i płynąca pod nim Wissa to niewielka rzeka, ale dla mieszkańców kilku miejscowości w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego ma znaczenie ogromne. W piątek, 3 grudnia, przeprawa została oficjalnie otwarta.

– Cieszymy się wraz mieszkańcami, że dzięki współpracy rządu i samorządów takie inwestycje są realizowane w mniejszych miejscowościach. Mamy tu przykład połączenia oczekiwań mieszkańców z rządowymi programami rozwojowymi dla Polski lokalnej – podkreślał wicemarszałek Marek Olbryś.

Inwestycja, której wartość wyniosła 1,8 mln zł, dzięki staraniom samorządów powiatu grajewskiego i gminy Radziłów, w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– To tereny zalewane przez rzekę i bardzo staraliśmy się o środki na przebudowę fragmentu drogi między miejscowościami Łoje-Awissa i Czachy oraz mostu, który znajdował się w opłakanym stanie. W pierwszym „rozdaniu” udało się  wyremontować drogę, teraz sfinalizowaliśmy to zadanie – wyjaśnił Waldemar Remfeld, starosta grajewski.

Most łączy drogę gminną i powiatową. Ma duże znaczenie dla mieszkańców, ale też turystyczne

– Tędy przebiega żółty szlak rowerowy w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego – zauważył Krzysztof Milewski, wójt Radziłowa.

Bez mostu w Czachach mieszkańcy kilku miejscowości musieliby nadkładać po kilka kilometrów, aby dostać się na swoje pola.

– Dla mnie to podwójna radość bo jestem mieszkańcem gminy Radziłów – powiedział  poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Jak powiedziała Agnieszka Chrzanowska, sołtys wsi Czachy, „stuletnia, drewniana konstrukcja miała swój urok, ale należał się jej już od dawna gruntowny remont.”

– Ruch mamy tutaj coraz większy, a to są przede wszystkim nasze „drzwi” na łąki dla mieszkańców kilku wiosek. Dla nas to duża inwestycja i czujemy się dowartościowani – dodała w imieniu sporej grupy mieszkańców, którzy przyszli na uroczystość.

W otwarciu mostu nad Wissą wraz z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem, udział wzięli m.in. wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wojewoda Bohdan Paszkowski, starosta grajewski Waldemar Remfeld, wójt Radziłowa Krzysztof Milewski oraz okoliczni mieszkańcy.

 Array

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

na podst. portalu Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy