Jarmark Świąteczny przed białostockim Ratuszem – fotorelacja

Po raz kolejny w okresie adwentowym Rynek Kościuszki wypełnił się świątecznymi straganami

 

🎄🎁 RELACJA TUTAJ

Tradycyjnie potrawy kuchni regionalnej, wędliny, chleby, miody, zabawki, słodycze, ciasta, czapki, szaliki, rękawiczki, ozdoby i upominki świąteczne, oraz wyroby rękodzielnicze – to tylko niektóre produkty jakie można kupić na jarmarku świątecznym przed Ratuszem w Białymstoku.

Mamy miód, świece z wosku pszczelego, mamy propolis, pierzgę, pyłek. Wszystko co pszczółki nam produkują – mówi Marzena Radziejowska z Białegostoku.  – Ceny są różne, np. trzy małe miodki 18 zł, pojedynczy mały miodek 15 zł, świeczka 15 zł. Większy zestaw 42 zł.

Atmosfera jest bardzo fajna, i myślę, że takie targi są potrzebne. Kupiliśmy produkty regionalne, syropy, i wracamy do domu – mówi pan Emil, który był na jarmarku ze swoją rodziną.

Jest wspaniale! Bardzo nam się tu podoba, wrócimy na pewno. Jesteśmy tu pierwszy raz – mówią młodzi ludzie, którzy ogrzewali się gorącymi napojami na jarmarku. – Przyjechaliśmy z Warszawy, Wrocławia i Włocławka. Pozdrawiamy! – dodają radośnie.

Jest bardzo sympatycznie. To będą pierwsze święta mojej córki, więc już się szykujemy wytrwale – śmieje się pani Paula, która była na jarmarku z córką Adrianną.

Sprzedaję ceramikę domową, rodzinną. Zapraszam na jarmark – mówi Jerzy Fiedoruk z Pracowni Lipowa.

Zobaczcie naszą fotorelację 👇

Bożonarodzeniowemu jarmarkowi towarzyszy świąteczna oprawa. To girlandy świetlne rozwieszone nad udekorowanymi straganami. Są również żywe, przystrojone choinki. Główną atrakcją jarmarku, na placu między Ratuszem a zachodnią pierzeją Rynku, jest karuzela wenecka, w której może przejechać się jednocześnie kilka osób. Bilet kosztuje 5 zł. Płatność tylko gotówką.

Pozdrowienia z Białegostoku

Przed straganami ustawiona jest też brama LED w kształcie gwiazdy, która jest świątecznym wejściem na jarmark. Można też zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej ramce – fotograficznej kartce świątecznej.

Jarmark świąteczny przed Ratuszem będzie można odwiedzać do 22 grudnia. Otwarty będzie codziennie od godz. 12.00 do 20.00.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy