Suwałki. Niebawem ruszą prace na rondzie przy ulicach Bulwarowa i Sikorskiego

Po zmianach finansowych wprowadzonych przez suwalskich radnych na ostatniej sesji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk może podpisać umowę na przebudowę ronda przy ulicach Bulwarowa, Sikorskiego. Jak informuje suwalski magistrat niebawem rozpoczną się tam prace budowlane

 

 Zgodnie z moją obietnicą sprzed kilku tygodniu chcemy rozpocząć remont ronda przy skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego i Bulwarowej jeszcze w tym roku. Ogłosiliśmy przetarg a złożona oferta  przekroczyła nasze możliwości finansowe stąd konieczność wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej – tłumaczy Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. – Radni jednogłośnie zaopiniowali tę propozycję i dzięki temu mogę zawrzeć umowę z firmą PDM Suwałk – dodaje Renkiewicz.

Przebudowa i remont ronda pochłonie 3,6 mln zł

Na tę inwestycję suwalski magistrat pozyskał 1,5 mln zł z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego.

To bardzo newralgiczne miejsce, które w określonych porach dnia mocno się „korkuje”. Plan to wyremontowanie ronda, które zniszczyły ciężarówki ze żwirem oraz dobudowanie dodatkowego, pasu do skrętu w prawo z ulicy Bulwarowej w ulicę Sikorskiego.

– Chcę przypomnieć, że oprócz tego zostanie wyremontowana ulica Sikorskiego. Jest już wyłoniony  wykonawca, który za swoją pracę otrzyma 2,4 mln zł. Miastu udało się pozyskać na te zadanie dotację na ponad 1 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury – informuje Prezydent Suwałk.

Inwestycja zarówno na rondzie jak i jezdni ruszy jeszcze w tym roku, zatem kierowcy będą musieli liczyć się z dość dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi.

Red. M.L.

Fot. UM Suwałki

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy