Białystok. Rafał Czuper i jego trener dostali nagrody za wybitne sukcesy sportowe

Rafał Czuper i jego trener dostali nagrody od prezydenta Białegostoku za wybitne sukcesy sportowe

Zawodnik Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”, odebrał (5 grudnia) z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego gratulacje i nagrodę za wybitne sukcesy sportowe.

Rafał Czuper zdobył srebrny medal indywidualnie i dwa brązowe medale w grach podwójnych w tenisie stołowym na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Granadzie (Hiszpania), które odbyły się w listopadzie 2022 r. Za te osiągnięcia prezydent Tadeusz Truskolaski przyznał mu nagrodę finansową w wysokości 20 tys. zł.

Serdecznie gratuluję świetnych wyników. Życzę panu wytrwałości i kolejnych zwycięstw. Dziękuję, że swoimi osiągnięciami przyczynia się pan do promocji naszego miasta w kraju i na świecie – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymał także trener Rafała Czupera – Marek Iwanicki. Na zaproszenie prezydenta w spotkaniu uczestniczył również Mariusz Rodzik – wiceprezes zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”, który odebrał list gratulacyjny.

Rafał Czuper jest jednym z najbardziej utytułowanych sportowców reprezentujących Białystok. Już w 2016 r. w Rio de Janeiro, na Igrzyskach Paraolimpijskich, zdobył srebro w grze pojedynczej w tenisie stołowym. Ten sukces powtórzył w 2021 r. na igrzyskach w Tokio.

Rafał Czuper – dzięki swojej ciężkiej pracy i odnoszonym sukcesom – znalazł się wśród zawodników, którzy otrzymują stypendium sportowe mistrzów, przyznane przez Prezydenta Miasta Białegostoku na ten rok.

 

 

Red. M.L.

Fot. Dawid Gromadzki UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy