Medalowy weekend zapaśników KS Wschód Białystok

Zapaśnicy KS Wschód Białystok znów na podium!

W dniach 17 – 18 czerwca 2023 roku w Druskiennikach na Litwie odbył się mocny międzynarodowy turniej seniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Startowała Kadra Polski oraz reprezentacje trzynastu krajów Litwy, Szwecji, Finlandii, Izraela, Szwajcarii, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Danii, Italii, Francji i Gruzji.

Polska zajęła pierwsze miejsce drużynowo a białostoczanin Mairbek Salimov wywalczył brązowy medal ulegając tylko Mistrzowi Świata i medaliście olimpijskiemu Victorovi Ciobanu. Ponadto delegatem UWW na zawodach był Karol Łebkowski Polski sędzia międzynarodowy klasy mistrzowskiej.

W ten sam weekend w Piotrkowie Trybunalskim walczyli również najmłodsi adepci sportu zapaśniczego na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik w stylu klasycznym. Wicemistrzostwa wywalczyli Shakhban Irshakhov w kategorii 35kg oraz Akhmed Israilov w kategorii 85kg a piąte miejsca wywalczyli Piort Godun i Marcel Trochonowicz.