Nowa umowa w zakresie praw telewizyjnych, nowe koszulki, transfery i nowi sponsorzy – Ekstraklasa gotowa do startu!

Nowa umowa w zakresie praw telewizyjnych, nowe koszulki, transfery i nowi sponsorzy – Ekstraklasa gotowa do startu!

Skala profesjonalizacji Ekstraklasy powinna być widoczna nawet dla osób, które są sceptycznie nastawione do naszej rodzimej ligi. Nadchodzący sezon będzie kolejnym krokiem na drodze do jej rozwoju, ponieważ na horyzoncie widnieje nowa umowa dotycząca praw transmisyjnych. Dzięki niej spotkania Ekstraklasy będą transmitowane w jeszcze lepszy oraz ciekawszy sposób.

Jeżeli zaś chodzi o samą rywalizację na boiskach, zapowiada się ona równie interesująco. Liczne kluby są już gotowe do zaprezentowania swoich nowych zawodników, a także nowych strojów meczowych. Być może to właśnie nowe barwy będą okazją do realizacji celów, które do dziś pozostają niespełnione. Jakie zespoły mają szczególnie wysokie aspiracje?

Lukas Podolski i kolejna szansa dla Górnika Zabrze

Spełnienie obietnicy złożonej przez Lukasa Podolskiego stało się faktem. W zeszłym sezonie były gwiazdor reprezentacji Niemiec założył trykot Górnika i zaczął grać na boiskach Ekstraklasy. Tak wielki transfer miał być dla Górnika okazją do powrotu na szczyt. Niestety, ten plan się nie udał, ponieważ klub z Zabrza zajął dopiero 8. miejsce w ligowej tabeli.

Jednak przed Górnikiem stoi kolejna szansa, ponieważ Podolski zostaje w klubie na kolejny rok. Z tego względu wszystkim sympatykom klubu pozostaje liczyć na to, że nadchodzący sezon będzie bardziej udany.

Czy Jagiellonia ponownie stanie się ważnym graczem w Ekstraklasie?

Przed startem sezonu 2022/2023 Jagiellonia poinformowała o podpisaniu ważnych nowych umów sponsorskich. Dodatkowe środki z pewnością będą istotne dla klubu, gdyż działacze Jagiellonii chcą odkuć się po nieudanym sezonie. W poprzedniej edycji rozgrywek Ekstraklasy klub z Białegostoku zakończył rywalizację na dalekim 12. miejscu. Warto także pamiętać o tym, że Jagiellonię od roku prowadzi Piotr Nowak. Czy były trener amerykańskich klubów piłkarskich znajdzie sposób na przywrócenie Jagiellonii dawnego blasku?

Chaos i nadzieja w Śląsku Wrocław

Polska piłka nożna staje się coraz bardziej wymagająca, o czym dobitnie przekonali się piłkarze Śląska Wrocław. Zeszły sezon miał być dla nich czasem powrotu na szczyt ligowej tabeli. Jednak rzeczywistość przyniosła… trudną walkę o utrzymanie się w lidze. Ostatecznie Śląsk utrzymał się w Ekstraklasie, ale tuż po zakończeniu sezonu ekipę opuścił ojciec tego sukcesu, czyli Piotr Tworek. Decyzja zarządu Śląska na pewno zdziwiła wielu kibiców, dlatego działacze robią wszystko, aby pokazać, że mają plan dotyczący nadchodzącego sezonu.

Śląską drużynę w sezonie 2022/2023 poprowadzi znany szkoleniowiec Ivan Djurdjević. Zadanie z pewnością nie będzie proste, ponieważ dolnośląski klub będzie rywalizować z ekipami o bardzo wysokim potencjale. Z tego względu kibice Śląska muszą dopingować swoich ulubieńców w walce o nawiązanie do dawnych sukcesów.

Który z wymienionych klubów zdoła zrealizować swoje założenia? Dla kogo będzie to kolejny nieudany sezon? Odpowiedzi poznamy w czasie najbliższych kolejek Ekstraklasy!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Red. OKO

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy