Szwedzi wygrali 41. Rajd Podlaski

Szwedzka załoga Tom Kristensson/Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) wygrała zakończony dziś 41. Rajd Podlaski, drugą rundę mistrzostw Polski. Na drugim miejscu uplasowali się Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo), którzy do zwycięzców stracili 50,6 sekundy. Najniższy stopień podium wywalczyli Estończycy – Gregor Jeets i Timo Taniel (Skoda Fabia Rally2 evo).

41. Rajd Podlaski był także inauguracyjną rundą mistrzostw Litwy. Łącznie do zawodów zgłosił się 88 załóg, z czego do mety w Białymstoku dotarło 49. Przez dwa dni (21 i 22 maja) zawodnicy pokonali dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 106,5 km. Osiem oesów wytyczono na szutrowych drogach wokół Białegostoku, a jeden na ulicach miasta.

Kristensson bezbłędny w niedzielę

Z dziewięciu odcinków Rajdu Podlaskiego Kristensson i Johansson wygrali siedem, w tym wszystkie rozegrane w niedzielę, 22 maja. Na mecie rajdu mieli blisko minutę przewagi nad Wróblewskim i Wróblem i niemal 1,5 minuty nad Jeetsem i Tanielem. Szwedzi zdobyli komplet punktów (35) i awansowali na drugie miejsce w punktacji mistrzostw Polski.

– Szczerze mówiąc, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony naszym wynikiem w tym rajdzie, szczególnie że to był mój pierwszy start Hyundaiem i20 R5 na szutrze. Moim celem jest sezon wypełniony wieloma rajdami. Póki co idzie nam bardzo dobrze. Przez cały rajd świetnie czułem się za kierownicą i to miało przełożenie na nasze tempo i osiągane rezultaty. Cieszę się, że mogliśmy wywalczyć zwycięstwo nie tylko dla nas, ale także dla zespołu Kowax 2BRally Racing. Zobaczymy w jakich rajdach jeszcze w tym sezonie wystartujemy. Musze to omówić z moimi sponsorami. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły – mówił na mecie w Białymstoku Tom Kristensson.

 

Red. OKO

Fot. fot. Maciej Niechwiadowicz Rajdowe Samochodowe Mistrzowstwa Polski

Rajdowe Samochodowe Mistrzowstwa Polski

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy