W Łomży powstanie nowe boisko piłkarskie

Budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią planują władze Łomży w miejscu obecnego, wyeksploatowanego boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży

W tym roku ma być opracowana dokumentacja techniczna, która pozwoli aplikować w przyszłym roku o wsparcie zewnętrzne na realizację przedsięwzięcia.

Potrzebę budowy takiego boiska zgłasza społeczność Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Obecnie w 14 grupach trenuje ponad 300 dzieci. Te do 11. roku życia mogą się szkolić na mniejszych „Orlikach”, natomiast starsi zawodnicy swoje umiejętności muszą podnosić już na pełnowymiarowym boisku – mówi prezes Młodzieżowego ŁKS-u Łukasz Uściłowski.

Jedynym takim obiektem ze sztuczną nawierzchnią w Łomży jest boisko przy WORD przy ul. Zjazd. W okresie zimowym jest ono bardzo mocno eksploatowane. Oprócz ośmiu grup MŁKS-u trenują i rozgrywają na nim swoje mecze także zawodnicy Akademii Piłkarskiej Elite, AP Lider oraz seniorzy i drużyna rezerw Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Już teraz czasowo jest ciężko pomieścić wszystkich zainteresowanych i udaje się to tylko dzięki temu, że jeden rocznik w całości uczy się w Liceum Mistrzostwa Sportowego i swoje treningi odbywa w ramach lekcji wychowania fizycznego, zaś jedna z młodszych grup raz w tygodniu korzysta z boiska w pobliskiej Piątnicy – informuje prezes MŁKS.

Zainteresowanie treningami piłki nożnej w mieście jest na tyle duże, że konieczne stało się powstanie kolejnego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Na marcową sesję skieruję do Rady Miejskiej wniosek o zabezpieczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji technicznej. Chcemy, aby obiekt był certyfikowany, miał nawierzchnię spełniającą wymogi FIFA, posiadał oświetlenie, drenaż i odrębne od szkoły pomieszczenia socjalne – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.

Inwestycja miałaby uwzględnić pozostawienie istniejącej trybuny oraz bieżni tartanowej.

– Zależy nam, aby nasze inwestycje, również w zakresie rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej, były realizowane przy wsparciu z funduszy zewnętrznych. Dlatego w ubiegłym tygodniu razem z posłanką Alicją Łepkowską-Gołaś udaliśmy się do Warszawy na spotkanie z wiceministrem sportu i turystyki Piotrem Borysem – podkreśla zastępca prezydenta Piotr Serdyński.

Miasto Łomża będzie aplikowało o dofinansowanie inwestycji m.in. z programu Sportowa Polska.

Jak poinformował łomżyński magistrat w planach jest także budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1. Ten obiekt byłby mniejszy, wielkości tzw. „Orlików”, umożliwiając treningi młodszych dzieci.

W budżecie miasta są już zabezpieczone środki na dokumentację techniczną, a przetarg na jej opracowanie planowany jest w drugiej połowie roku.

Red. M. L.

Fot. Um Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy