W ten weekend Białystok biegową stolicą Polski

8. PKO Nocny Białystok Półmaraton

W ten weekend Białystok stał się biegową stolicą Polski.

2,5 tysiąca osób stanęło w sobotę (19.06) na starcie 8. PKO Nocnego Białystok Półmaratonu. W niedzielę ponad 800 pobiegnie na 5 km.

Zwyciężył Emil Dobrowolski, który zameldował się na mecie z czasem – godzina, 9 minut i 36 sekund. Tuż za nim finiszowali Damian Kabat i Przemysław Dąbrowski. Cała trójka trzymała się razem przez niemal cały dystans, a zwycięzca zachował najwięcej sił na finiszu.

Za metą podkreślał, że jest bardzo zadowolony, bo w Białymstoku pierwszy raz wskoczył na podium i od razu na jego najwyższy stopień. Dodatkowo w trudnych warunkach. Bo mimo późnej pory jest cały czas bardzo gorąco.

Pierwsza z kobiet na metę wbiegła Ukrainka Valentyna Veretska z czasem – godzina, 18 minut i 41 sekund. Druga była Dominika Stelmach, a trzecia Joanna Trzcińska.

A to nie koniec biegowego święta w stolicy Podlasia, bo w niedzielę (20.06) od 9:00 rywalizacja na 5 kilometrów.