Wielki sukces Dojlid Białystok

Dojlidy Białystok zajęły drugie miejsce w kraju w klasyfikacji dzieci i młodzieży, prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To wielki sukces, bo klasyfikacją objętych zostało aż 650 klubów z całej Polski.

Ubiegły sezon to pasmo sukcesów białostockich Dojlid – czwarte miejsce męskiej drużyny w Lotto Superlidze, utrzymanie żeńskiego zespołu w debiutanckim sezonie w ekstraklasie i znakomita organizacja 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Ostatnio informowaliśmy też kibiców o pozyskaniu Aleksandra Khanina, który ma być dużym wzmocnieniem drużyny w nowych rozgrywkach.

Na tym nie kończą się świetne informacje.

Dojlidy po raz kolejny znalazły się w ścisłej krajowej czołówce pod względem szkolenia. Klub może poszczycić się drugim miejscem w ogólnopolskiej klasyfikacji klubowej, gdzie brane były pod uwagę osiągnięcia młodych zawodników i zawodniczek w sezonie 2018/2019.

– Punkty zdobywa się za występy na mistrzostwach Polski w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców. W ubiegłym roku byliśmy na trzecim miejscu, teraz na drugim, a więc cały czas jesteśmy w ścisłej czołówce, mimo ogromnej konkurencji. Cieszymy się, że nasz klub znany jest z doskonałego szkolenia i że jest tak ważnym miejscem na tenisowej mapie Polski. To bardzo budujące – powiedział menadżer Dojlid, Piotr Anchim.

Dojlidy zdobyły w tej klasyfikacji 155,50 pkt, ustępując tylko ZKS Zielona Góra (227,17 pkt). O skali sukcesu świadczy fakt, że za białostockim klubem uplasowały się utytułowane kluby, takie jak KU AZS EU Wrocław, Energa KTS Toruń, Bogoria Grodzisk Mazowiecki czy KS AZS AWFiS Gdańsk.

– To efekt polityki klubu. Widzimy, że kierunek, w którym idziemy, jest słuszny. Dbamy o młodzież, jej wykształcenie i przyszłość. Jesteśmy znany od lat z wysokiej jakości szkolenia i ta klasyfikacja tylko to potwierdza. Drugie miejsce w kraju nie jest dziełem przypadku – dodaje Anchim.

Największy wkład w sukces mieli medaliści mistrzostw Polski – Michalina Górska, Aleksandra Jarkowska, Kamila Gryko, Przemysław Walaszek oraz Paweł Piszczatowski. Jednak szkoleniem w białostockim klubie objęte są wszystkie grupy wiekowe, w których trenuje utalentowana młodzież i stąd miejsce na podium w ogólnokrajowej klasyfikacji.

Warto również wiedzieć, iż XVII LO wraz z klubem UKS Dojlidy Białystok prowadzą nabór do klasy sportowej w dyscyplinie tenis stołowy, badminton i siatkówka w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego dla chłopców i dziewczynek z rocznika 2005 (I klasa liceum).

Red. M. P.

Fot. UKS Dojlidy Białystok

Uczniowski Klub Sportowy Dojlidy Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy