Białystok. Pożar mieszkania w bloku na osiedlu Piasta – nie żyje kobieta

Tragiczny pożar mieszkania w bloku przy ul. Mieszka I 11 w Białymstoku

Do zdarzenia doszło w środę (20.07) przed godz. 9:00. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej. Kiedy dojechali na miejsce weszli do mieszkania, z którego wydobywał się dym.

– O godz. 8:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się dymie z kratki wentylacyjnej w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Mieszka I 11. Po dojeździe na miejsce zastępów i wykonaniu rozpoznania, stwierdzono przypaloną potrawę w garnku w mieszkaniu na czwartym piętrze. Po jej ugaszeniu i przewietrzeniu mieszkania stwierdzono dalej wydobywający się dym. W związku z tym sprawdzono mieszkania poniżej – poinformowała portal Podlaskie24.pl mł. kpt. Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku.

Prawdziwy pożar wybuchł dwa piętra niżej

 – Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz linię gaśniczą zlokalizowali źródło dymu, jakim okazał się pożar w mieszkaniu na drugim piętrze. W trakcie jego gaszenia rota odnalazła poszkodowaną osobę. To kobieta, ok. 85-letnia, która została ewakuowana ze strefy niebezpiecznej na zewnątrz budynku. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął od strażaków resuscytację. Po długotrwałej reanimacji poszkodowanej, obecny na miejscu lekarz stwierdził jej zgon. Po ugaszeniu pożaru mieszkanie oraz całą klatkę oddymiono i przewietrzono – dodaje mł. kpt. Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko.

Z bloku ewakuowano 22 osoby przebywające w mieszkaniach z tej samej klatki schodowej

Działania służb trwały ok. 2,5 godziny. Brało w nich udział 5 zastępów – łącznie 15 strażaków. Współpracowano z Policją, Zespołem Ratownictwa Medycznego, pogotowiem energetycznym oraz pogotowiem gazowym.

Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśniać będą policjanci.

Red. Monika Lenczewska

Fot. KM PSP Białystok

Komenda Miejska PSP w Białymstoku

3.5 2 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy