Nowoczesna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 w Białymstoku otwarta

Zmiana na lepsze dla bezpieczeństwa mieszkańców

W czwartek, 7 maja, nastąpiło otwarcie nowoczesnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Białymstoku, która powstała na miejscu skromnego posterunku straży pożarnej na Dojlidach. To istotny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Białegostoku oraz okolicznych gmin.

Uroczyste otwarcie

W ceremonii otwarcia wzięli udział politycy, duchowni, samorządowcy oraz przedstawiciele straży pożarnej, w tym podlaski komendant wojewódzki, starszy brygadier Janusz Kondrat. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nowa jednostka znacząco wzmocni potencjał ratowniczy regionu.

Nowoczesne Rozwiązania dla Strażaków

Nowa jednostka została zaprojektowana z myślą o współczesnych potrzebach. Starszy kapitan Mateusz Czyżewski zaznaczył, że strażacy zyskali komfort pracy dzięki dużej przestrzeni garażowej oraz nowoczesnym pojazdom. W obiekcie znajdują się także specjalne pomieszczenia, które oddzielają strefę czystą od brudnej, co pozwala na bezpieczne przebieranie się i pranie odzieży po akcjach.

Zakres Działań

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 nie tylko zabezpiecza teren Białegostoku, ale również wspiera cztery gminy w powiecie białostockim: Zabłudów, Michałowo, Gródek oraz Grabówkę. Jak zauważył starszy brygadier Dariusz Wojtecki, obszar działania tej jednostki jest bardzo rozległy, sięgający aż do granicy z Republiką Białoruską. W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Białymstoku docelowo ma pracować 33 strażaków, którzy będą gotowi do działania w każdej chwili.

 

 

Red. OKO

Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy