Do kilku podlaskich jednostek OSP trafiły nowe samochody pożarnicze

Do kilku podlaskich jednostek OSP trafiły nowe samochody pożarnicze

Na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku (16.05) odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku i Komendzie Powiatowej PSP w Augustowie oraz Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Jedwabnem i Mątwicy.

 

Ponadto Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Sebastian Zdanowicz i Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wręczyli decyzję o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego dla OSP w Pogorzałkach i przekazali promesę na rozbudowę i modernizację remizy dla OSP w Złotorii.

Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku przekazano dwa nowe auta pożarnicze

Pierwszy to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 10/60 SCANIA – sfinansowanego ze środków Budżetu Państwa i Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej (wartość zakupu – 1 353 000 zł).

Drugi to samochód specjalny z drabiną mechaniczną Magirus SD-42 na podwoziu Iveco EuroCargo z osią skrętna ułatwiającą manewrowanie w wąskich ulicach miasta – sfinansowany z projektu pn.: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 ( wartość zakupu – 3 932 925 zł).

Komenda Powiatowa PSP w Augustowie pozyskała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 10/60 SCANIA – sfinansowany ze środków Budżetu Państwa i Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej (wartość zakupu – 1 353 000 zł).


Dziś przekazano również dla OSP Mątwica samochód specjalny podnośnik Volvo oraz dla OSP Jedwabne – ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 8/50 z napędem uterenowionym na podwoziu Renault Kerax.

Oba samochody przekazane zostały jednostkom OSP przez Komendę Miejską PSP w Białymstoku.

Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Sebastian Zdanowicz pogratulował OSP w Pogorzałkach, która dziś (16.05) uroczyście została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Natomiast przedstawicielom OSP w Złotorii życzył sprawnego wykorzystania otrzymanej promesy na cele rozbudowy i przebudowy budynku remizy.


Red. M.L.

Fot. KW PSP w Białymstoku

mł. bryg. Piotr Chojnowski / Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy