11 i 12 września Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

W dniach 11-12 września 2021 r. po raz kolejny spotkają się leśnicy, myśliwi i mieszkańcy regionu na XIV Spotkaniach Hubertowskich w Puszczy Knyszyńskiej

W sobotę, 11 września myśliwi sprawdzą swoje umiejętności na strzelnicy w Karakulach. O godzinie 15 odbędzie się IX Międzynarodowe Seminarium Naukowe z tematem Przewodnim „Las i myślistwo w muzycznej twórczości Krzysztofa Kadlca”.

Natomiast w niedzielę, 12 września obchody rozpoczną się o godzinie 11.30 uroczystą Mszą Św. Huberta w kościele pw.Św.Rodziny w Czarnej Białostockiej. Nad zalewem Czapielówka o godzinie 11.45 wystartuje II Bieg Hubertusa na dystansie rodzinnym 1800 metrów ,a następnie bieg główny 10,5 km. Na scenie umiejscowionej na pomoście od godziny 13 grać będzie zespół „I o co chodzi”, a pół godziny później nastąpi oficjalne rozpoczęcie. Będzie można posłuchać muzyki myśliwskiej i bardziej popularnej. Wystąpią też sokolnicy.

Przeprowadzony zostanie także kulinarny konkurs „Huberowskie Jadło” w kategoriach: potrawa z ziemniaka, „leśne rarytasy”, bigos oraz „słodkie leśne rarytasy”. Miłośnicy roślin będą mogli zakupić krzewy i drzewka z leśnej szkółki Nadleśnictwa Łomża. Najmłodsi, jak również dorośli, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach przygotowanych przez leśników z Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Knyszyńska i Nadleśnictwo Waliły.

Red. M.L.

Fot. arch. RDLP

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy