Choroszcz. Nowe atrakcje nad Kominowym Bajorem

Więcej tlenu  i nowe leżaki nad „Kominowym Bajorem” w Choroszczy

 

Nowe inwestycje w Choroszczy właśnie zainstalowano nad „Kominowym Bajorem”.  To nowe leżaki z parasolem i nowy system napowietrzający i dotleniający wodę. Gmina Choroszcz zrealizowała  w ten sposób projekt Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2022 rok pn. „Tlen dla „Kominowego Bajora”.

Nowa instalacja ma za zadanie dbać głównie o faunę i florę choroszczańskiego zbiornika.

 

 W poprzednich latach, w okresach długotrwałej suszy i braku wody, wielokrotnie, wspólnie ze strażakami-ochotnikami z naszych OSP, podejmowaliśmy działania, które miały przeciwdziałać przydusze czy innym niekorzystnym skutkom gorącej aury.

Dotlenialiśmy wodę korzystając z silnych pomp strażackich. Były to działania skuteczne, ale jednak cały czas jednorazowe.- Potrzebne, ale niewystarczające. Teraz – dzięki obywatelskiej inwestycji – nasz miejski akwen stale otrzymuje życiodajny tlen, mamy więc pewność, że będzie zdrowy i będzie służył zarówno przyrodzie, jak i człowiekowi –mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Nowy system napowietrzający na „Kominowym Bajorze” w Choroszczy  ma zapobiec duchocie ryb, powstawaniu zanieczyszczeń, rozwojowi glonów i bakterii, a także „kwitnięciu wody”. Jednocześnie, dostarczają tlen do zbiornika i powoduje jej ruch.  To  wspomaga naturalne procesy biologiczne, w tym samooczyszczanie się akwenu.

„Kominowe Bajoro” w Choroszczy jest akwenem miejskim, w którym swoje miejsce znajdują zarówno wypoczywający, jak i wędkarze. Miejsce rozwija się, także dzięki zaangażowaniu  lokalnego Koła Wędkarskiego „Amur”.

Nad akwenem pojawiły się także leżaki i stylowe parasole

Red. OKO

Fot. UM w Choroszczy

na podst. UM w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy