I Karnawałowy Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Łap

I Karnawałowy Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Łap

To była świetna forma zabawy, ale i chęć rozwijania zamiłowania do tańca wśród najmłodszych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 z całego województwa podlaskiego. Młodzi adepci w wieku 5-11 lat zaprezentowali walca angielskiego, sambę i rock’n’rolla.

Na scenie Domu Kultury w Łapach wystąpiły pary taneczne, formacje, jak i soliści.Przyjechali tancerze z województwa podlaskiego – z Sokółki, Choroszczy, Białegostoku i Łap, w sumie ponad 120 dzieci.

Taniec to forma ruchu, która ma uwolnić emocje, dać przyjemność, ale też kształtować sylwetkę, prawidłową postawę i kulturę osobistą – mówi organizator imprezy i prezes Okręgu Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego Gracjan Konstantynowicz.

Jak zaznacza dyrektor Domu Kultury w Łapach Wiktoria Wnorowska, to pierwsze, ale nie ostatnie takie wydarzenie w gminie Łapy.

I Karnawałowy Turniej Tańca to wydarzenie, które jest u nas nowością. Chcemy rozwijać taniec w gminie Łapy i pokazać, że taniec to i zabawa, i sport, i nauka. Chcemy kreować w dzieciach zamiłowanie do aktywności sportowej, jaką poniekąd jest taniec – mówi dyrektor Domu Kultury w Łapach Wiktoria Wnorowska.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Puchar burmistrza Łap Krzysztofa Gołaszewskiego przyznawany był w czterech kategoriach wiekowych. Główne nagrody otrzymali młodzi tancerze z Sokółki, Białegostoku, Chroszczy, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz i oczywiście gospodarze miasta Łapy.

Red. OKO

Fot. Dom Kultury w Łapach

Dom Kultury w Łapach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy