Łapy. Wejście do miejskiej biblioteki zdobi „Zaczytana Ławka” z darmowymi audiobookami

Wejście do łapskiej biblioteki od niedawna zdobi jedyna w swoim rodzaju Zaczytana Ławka.

Została zakupiona w ramach zadania pt. „Przebudowa budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy wraz z budową windy dla osób niepełnosprawnych oraz budową pochylni dla osób niepełnosprawnych przy ul. Nowy Rynek 15 w Łapach”.

Jej tematem przewodnim jest klatka. Pod takim tytułem na meblu odnajdziemy wiersz Michała Wrońskiego. Każdy centymetr siedziska wypełniony jest znakomitymi obrazkami kolorowych papug i złotych klatek. Kolorowa grafika rzuca się w oczy z daleka i zachęca do zatrzymania się i wzbudzenia refleksji. Ma inspirować przechodniów, nie tylko swoim wyglądem, ponieważ ten wyjątkowy mebel miejski oferuje darmowe audiobooki. Dzięki umieszczeniu na podeście kodu QR, czytelnicy mogą posłuchać co miesiąc innego dzieła literackiego. W tym miesiącu jest to tom poezji Tadeusza Boya-Żeleńskiego pt. „Słówka”.

„Ta piękna ławka jest projektem fundacji Zaczytani.org, której myślą przewodnią jest promocja szeroko rozumianej kultury czytelnictwa. Jak sami mówią: “Wykorzystujemy książkę do budowania jakościowych relacji – od relacji z samym sobą, przez relacje w najbliższym otoczeniu, po relacje między całymi społecznościami i instytucjami.” . W swoje działania angażują przedstawicieli świata kultury, nauki i biznesu. Dlatego jesteśmy bardzo dumni, że ten projekt w końcu ujrzał światło dzienne i możemy się nim z Wami podzielić!” – czytamy na stronie UM w Łapach.

Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Red. M.L.

Fot. UM Łapy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy