Miejski Sad powstaje w Ciechanowcu

Miejski Sad powstaje w Ciechanowcu

Owoce prosto z drzewa? Czemu nie. Za kilka lat każdy mieszkaniec Ciechanowca będzie mógł zerwać jabłka i czereśnie z nowo zasadzonych drzewek owocowych. 

Z inicjatywy Burmistrza Ciechanowca Eugeniusza Święckiego, 18 maja na gminnej działce w obrębie ulicy Konopnickiej pracownicy Urzędu Miejskiego posadzili ponad 80 sadzonek jabłoni i czereśni, tworząc Miejski Sad Owocowy.

W sadzeniu uczestniczyli: Bartłomiej Nasiadka, Sebastian Kujawski, Kamil Wróbel, Łukasz Bojar i Karol Niewiarowski. Nadzór nad sadzeniem drzew sprawowała kierownik Referatu Organizacyjnego Magdalena Kondraciuk.

Dodatkowo prawie 120 sadzonek jabłoni zostało przekazanych sołtysom i prezesom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, do zasadzenia w obrębie świetlic, remiz strażackich i szkół.

Wszystkie sadzonki zostały bezpłatnie przekazane przez Gospodarstwo Szkółkarskie Halina i Robert Morzy z Siemiatycz, ul. Chopina 6 (Szkółka Roślin Ozdobnych w Twarogach-Wypychach 10A).


Serdecznie dziękuję za ten hojny dar – podziękował burmistrz Ciechanowca darczyńcom

Zarówno, Miejski Sad w Ciechanowcu, jak i drzewa owocowe przy budynkach gminnych, w przyszłości będą przestrzenią, z której- nie tylko z uroku, ale i plonów – będzie mógł cieszyć się każdy mieszkaniec gminy – dodał Eugeniusz Święcki.

Nam bardzo się podoba taka samorządowa inicjatywa. Tylko kto komu teraz będzie kraść jabłka:-)

Red. OKO

Fot. UM w Ciechanowcu

UM w Ciechanowcu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy