Można już kupować bilety on-line do Planetarium UwB oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego

Bilety do Planetarium UwB oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego można już kupować on-line. Grupowo lub indywidualnie

Na Uniwersytecie w Białymstoku ruszył system sprzedaży on-line biletów do dwóch uczelnianych placówek edukacyjnych: Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego oraz Planetarium. Wejściówki można kupować na stronie bilety.uwb.edu.pl. Dodatkowo w obu tych miejscach stanęły biletomaty.

 

Zakup biletów na stronie internetowej jest prosty. Najpierw wybieramy miejsce, które chcemy odwiedzić: Planetarium lub Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze. Potem wskazujemy interesującą nas opcję: bilety indywidualne lub grupowe, a system pokaże nam dostępne dni i godziny wejścia.

 

W przypadku Planetarium oznacza to ważną zmianę organizacyjną: do tej pory mogły nas odwiedzać jedynie grypy zorganizowane, teraz zapraszamy także na pokazy dostępne dla widzów indywidualnych i rodzin. Przygotowaliśmy stały harmonogram seansów. W środy, czwartki i piątki przed południem zapraszamy grupy zorganizowane. W wybrane popołudnia piątkowe oraz w soboty – czekamy na widzów indywidualnych – mówi Dorota Sawicka, kierownik Centrum Popularyzacji Nauki UwB.

 

Co ważne, obie placówki oferują bilety normalne, ulgowe (m.in. dla dzieci i uczniów, emerytów i rencistów, studentów i doktorantów), a także rodzinne.

 

W UCP można dodatkowo wykupić internetową usługę przewodnicką – najlepiej zarezerwować i opłacić ją przez stronę internetową. Wówczas po wystawach oprowadzi gości i opowie o najciekawszych eksponatach nasz pracownik. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze pracuje od poniedziałku do piątku – dodaje dr Anna Matwiejuk, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego.

 

Ponadto w obu jednostkach stanęły biletomaty, w których płatność możliwa jest przy użyciu karty płatniczej. Dzięki temu bilety można też kupić na miejscu, bezpośrednio przed seansem w Planetarium lub zwiedzaniem Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego – oczywiście tylko pod warunkiem, że o danej godzinie w wybranej placówce nie ma już kompletu widzów lub zwiedzających.

Jednocześnie z wprowadzeniem systemu zakupów biletowych on-line rozszerzyła się oferta Planetarium. Pojawił się w niej kolejny film 3D zatytułowany „Explore”. Przeznaczony jest dla grupy wiekowej 9+, a opowiada historię rozwoju nauki astronomii, która doprowadziła ludzkość na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a stamtąd jeszcze dalej w poszukiwaniu nowego domu. Opowieść prowadzi postać astronoma Johannesa Keplera, którego prawa stanowią podstawę podróży kosmicznych.

 

Szczegółowe informacje o ofercie, biletach, godzinach zwiedzania i harmonogramie seansów można znaleźć na stronach internetowych obu placówek: https://uwb.edu.pl/uniwersytet/ucp oraz https://uwb.edu.pl/planetarium-i-obserwatorium.

Red. OKO

Fot. Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy