Można wyjść na działkę, ale z ograniczeniami

Właściciele działek mogą przebywać na nich na terenach Rodzinnych Ogródków Działkowych

,,Właściciele działek mogą przebywać na nich na terenach Rodzinnych Ogródków Działkowych. Jednak ich również obowiązują pewne ograniczenia” – mówi rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa.

Niedopuszczalne jest organizowanie na działkach spotkań towarzyskich

,,Takie korzystanie z uroków bycia działkowiczem, jak grillowanie czy spożywanie alkoholu, jest niedopuszczalne” – zaznacza policjant.

Policjanci zapowiadają częstsze kontrole ogródków działkowych, by ograniczyć pokusę gromadzenia się tam w jednym miejscu osób spoza najbliższej rodziny.

Polski Związek Działkowców w komunikacie podkreślił, że w określonych stanach faktycznych wyjazd na działkę w ROD może być zaliczany do sytuacji wyszczególnionej w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia pozwalającej na przemieszczanie się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Jednocześnie PZD zaapelował do działkowców, by ograniczyli do minimum aktywność na terenie ROD, zachowali szczególną ostrożność, powstrzymali się od bezpośrednich kontaktów z osobami spoza najbliższej rodziny.

PZD podjął też decyzję o zamknięciu terenów ROD dla osób trzecich. W funkcjonowaniu ROD wprowadzono również szereg obostrzeń dotykających działkowców, m.in. wyłączono z użytkowania przestrzenie wspólne w ogrodach, jak place zabaw, świetlice itp.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

na podst.IAR

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

Nie wiem czemu, ale zaszedłem tu aż z Dolnośląskiego ?
Dużo zdrowia dla Podlaskiego!

Partnerzy