Otrute ptaki koło Drohiczyna. Kto to zrobił?

Otrute ptaki koło Drohiczyna. Kto to zrobił?

Otruty bielik, bocian i 11 kruków na Bugiem koło Drohiczyna.

,,Wczoraj miałem nieprzyjemność brać udział w takim zdarzeniu. Ktokolwiek wie coś na ten temat, proszony jest o kontakt. Każda informacja może okazać się przydatna. Podobno ta makabra trwa od 2018 roku.”– informuje Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

,,Dwa dni temu otrzymaliśmy informację o makabrycznym odkryciu przez jednego z mieszkańców tej pięknej nadbużańskiej miejscowości. Dziś sprawdziliśmy tę informację w terenie i potwierdziły się nasze najgorsze obawy: ktoś truje ptaki! Po przeprowadzeniu sekcji dowiemy się czym dokładnie. Będziemy przyglądać się tej sprawie i temu miejscu!- alarmuje Adam Zbyryt.

PTOP powiadomiło o tym makabrycznym znalezisku urząd gminy i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Jeśli potwierdzi się, że to otrucie, bo wskażą to wyniki badań toksykologicznych przyrodnicy powiadomią również policję.

Po apelach w internecie w tej sprawie jest coraz więcej informacji.

,,Mamy już trop. Zgłosiło się kilka osób po tym poście z Drohiczyna. Wszystko idzie w jednym kierunku.„- poinformował Adam Zbyryt.

 

 

Zobacz film o wiosennych ptakach:

Red. OKO

Fot. Adam Zbyryt PTOP

Adam Zbyryt PTOP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bonobono

Czy w okolicy jest baza wojskowa? Ptaki mogły umrzeć pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego.

Lech

Jesteś bliżej prawdy niż chłopcy od liczenia robaków i ptakow

marek

wystarczy spojrzeć w papiery kto kupował takie środki jak bi58 , basudin itp odrobaczające glebę w imieniu prawa to silne trucizny oparte na fosforze zatwierdzone w polsce i nic z tym nie zrobicie

Lech

Badania toksykologiczne nic nie wykażą. Sama Ziemia emituje nieregularne fale magnetyczne o różnym natężeniu. W samym roku 2020 w całej Europie już zginęło kilkadziesiąt tysięcy ptaków, a to dopiero początek….

Partnerzy