Portret Gienka z Plutycz wystawiony na licytację WOŚP


Andrzej i Gienek Onopiukowie, czyli sławni rolnicy z Plutycz postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wystawiając na aukcję portret Gienka. Jego aktualna cena wynosi 610 złotych i cały czas rośnie.

 

Portret Eugeniusza z Plutycz

Eugeniusz Onopiuk to sławny rolnik z Plutycz występujący w emitowanym na FocusTV programie „Rolnicy. Podlasie.”. Otrzymał on portret od fanki z w 2021 roku, z okazji swoich 66 urodzin. Teraz, z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspólnie z synem – Andrzejem Onopiukiem – postanowili wystawić go na aukcję Allegro. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na okulistykę dziecięcą.

Portret został namalowany techniką olejną na płycie introligatorskiej i ma wymiary 50 na 35 cm. Z tyłu obrazu znajdują się autografy obu sławnych rolników. Póki co, aukcja osiągnęła cenę 610 zł i nadal rośnie. Kwota, którą będzie musiał zapłacić szczęśliwy nabywca, może być jeszcze wyższa – aukcja trwa bowiem do 13 lutego.

 

Internauci komentują

Znani rolnicy zareklamowali aukcję WOŚPu na swoim oficjalnym profilu Facebookowym. W poście możemy przeczytać:


„Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już się odbył, jednak licytacje ciągle trwają. Jak w roku poprzednim, tak i w tym roku bierzemy udział w aukcjach WOŚP. Przygotowaliśmy do licytacji obraz – portret Gienia z niebieską krową, który dostał od fanki na urodziny w 2021 roku. (…) Zachęcamy do wsparcia i promocji tej charytatywnej akcji”

Post ma już ponad dwa tysiące reakcji użytkowników. Pojawiły się także komentarze:

„No i tacy to pożyją. Dobry człowiek z dobrym sercem,takich szanuję. Brawoooo! Życzę wam zdrowia – napisał Szymon

„Super , szczytny cel , nie każdy podzieli się tym co posiada . Na pana Gienka można liczyć a w dzisiejszych czasach to rzadki gest .Pozdrawiam” – napisała Kasia.

„Gienek na tym obrazku wygląda jak jakiś Święty. Przypomina obraz obrazy Świętych jeszcze aureoli brakuje” – skomentował Tomasz.

 

Nie zabrakło też – jak to zwykle bywa – krytycznych komentarzy:

„Jeszcze Pana Gienka można powiesić na ścianie ale Andrzeja bez zębów i nieroba nie” – stwierdził Krzysztof.

„Z gospodarstwa zrobili bazar ruski .co dla nich dać na te słynne zbiórki .to 1000 razy wolę dać dla Owsiaka ten pan robi swoje” – napisał Jan.

 

To nie jedyna aukcja reklamowana przez Andrzeja i Gienka. Na innych możemy znaleźć kubki, kalendarze, a nawet puzzle z podobiznami rolników z Plutycz. Otrzymane za aukcje pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.


Red. Kamil Dąbrowski

Fot. FB – Andrzej i Gienek

1 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy