Postawmy Franka na nogi !- Przyjdź na koncert charytatywny

Franek jest chory od urodzenia. Pomimo wielu godzin rehabilitacji nie jest w stanie postawić samodzielnie kroku. Pojawiła się jednak szansa by 4,5 latek mógł pobiec razem ze swoimi rówieśnikami. Koszt operacji, jednak przewyższa możliwości finansowe rodziców, gdyż zabieg kosztuje 350 tys. zł !

Lekarze twierdzili, że chłopiec nie przeżyje. Matka chłopca po porodzie usłyszała, że stan dziecka jest krytyczny. W skali Apgar dostał 0 punktów. Po długiej walce Franek zaskoczył wszystkich i jest z nami. Wbrew przewidywaniom lekarzy oddycha samodzielnie i rozmawia. Jest bardzo ciekawy świata, lecz w jego poznawaniu blokuje go to, że jego nóżki są niesprawne.

Operacja kosztuje 350 tys zł

 

Pojawiła się jednak szansa, że chłopiec wykona pierwszy krok. Operacja, która ma go uchronić od wózka inwalidzkiego została zaplanowana na 14 listopada 2019 r, jej koszt jednak to 350 tys zł…

Powtarzam synkowi, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale kiedy po raz kolejny pyta: “Mamo, kiedy pobiegniemy?” bezradnie rozkładam ręce i powtarzam, że już niedługo. Na razie mam jedno rozwiązanie, wziąć synka na ręce i biec. Chociaż ręce palą i omdlewają, plecy bolą, a ciało się buntuje, biegam z Frankiem na rękach za innymi dziećmi. Dźwięk jego śmiechu rekompensuje ból i zmęczenie. To coś, dla czego jestem w stanie poświęcić wszystko… – napisała mama chłopca.

Występ Extazy i Jorrgusa

Pomóc w zbiórce postanowiła fundacja Podlascy Aniołowie. Już we środę (23.10.2019) o godz. 15.00 w Atrium Biała rozpocznie się koncert charytatywny. W programie występy takich zespołów jak Extazy, Jorrgus, Focus. W planie przewidziany jest również pokaz iluzjonisty, pokaz barmański,a o godz. 18.00 próba pobicia rekordu tańca zumby.  To nie koniec atrakcji. Na uczestników czekają pyszne pączki, aromatyczna kawa, prezentacja sportowych samochodów i możliwość zrobienia zdjęć z fotobudki.  Nie możemy zapomnieć o licytacjach unikatowych przedmiotów, voucherów etc., z których CAŁY DOCHÓD zostanie przeznaczony NA OPERACJĘ FRANKA. 

W akcję włączają się sportowcy, aktorzy, muzycy, ratownicy medyczni. Podczas całej imprezy będą kwestować wolontariusze z puszkami.

Stawiamy Franka na nogi- koncert charytatywny już 23.10 ( środa) od godziny 15.00 w Atrium Biała w Białymstoku.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. siepomaga

Materiały organizatora

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy