Radziłów i Stawiski. Ponad pół miliona złotych z funduszy europejskich na Kluby Seniora

Zarząd Województwa (06.05) przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na miejsca opieki dla osób starszych w Radziłowie i Stawiskach.

Gmina Radziłów, z Lokalnej Grupy Działania „Biebrzański Dar Natury”, zrealizuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej projekt skierowany do seniorów.

Ma on na celu wsparcie i aktywizację osób starszych, niesamodzielnych. W ramach tego przedsięwzięcia zostanie zwiększona liczba miejsc w istniejącym już Klubie Seniora. Starsze osoby znajdą tam pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto otrzymają wsparcie psychologa oraz prawnika. Wezmą udział w grupach samopomocy, zajęciach z zakresu aktywności fizycznej.

Projekt przyczyni się do przeciwdziałania wykluczeniu, osamotnieniu i marginalizacji seniorów. Jego wartość to 248 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP wynosi 236 tys. zł.

Gmina Stawiski, z Lokalnej Grupy Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”, z Ośrodkiem Pomocy Społecznej również skoncentruje się na pomocy seniorom.

W tym celu utworzy Klub Seniora, w którym opiekę znajdzie 40 osób starszych. W Klubie zostaną zorganizowane porady psychologa i dietetyka, zajęcia ruchowe (pilates), plastyczne (robótki ręczne), taneczne i teatralne. Planowane są wyjazdy: do opery, teatru, ogniska i  pikniki. Organizowane tam zajęcia będą sprzyjać aktywizacji seniorów. Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 287 tys. zł, a dofinansowanie 271 tys. zł.

Projekty te zostały zgłoszone na konkursy, zorganizowane w ramach Lokalnych Grup Działania.


 

Red. M.L.

Fot. Klub Seniora w Stawiskach

Barbara Likowska-Matys, Departament Rozwoju Regionalnego UMWP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy