Suchowola.Wszyscy zyskali dzięki Zakładowi Aktywności Zawodowej


To pierwsza taka placówka w powiecie sokólskim – Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli.

Pracują w nim osoby z niepełnosprawnościami. To dla nich szansa na osiągniecie samodzielności. To także  przystosowanie się do codziennego życia.

W tej chwili są tak dowartościowani, są szczęśliwi. Wiadomo…jak ktoś ma pracę jest osobą szczęśliwą. Życzę każdemu pracodawcy takich pracowników – mówi Jarosław Sulik trener pracy i współtwórca ZAZ Suchowola.

Na potrzeby ZAZ w Suchowoli zaadaptowano budynek dawnego magazynu, a także stołówkę, kuchnię i piwnicę, znajdujące się w budynku Zespołu Szkół w Suchowoli. Pracownicy przygotowują tam posiłki dla uczniów. Można również zamówić catering i wynająć stołówkę na imprezę okolicznościową.

W placówce zatrudnionych jest 20 osób, w tym 14 z niepełnosprawnościami – 6 z upośledzeniem umiarkowanym i 8 ze znacznym. Pracują na stanowiskach: pomoc kuchenna oraz pomoc osoby sprzątającej. Są dowożeni do pracy i odwożeni.

Wartość inwestycji to 1,4 mln zł, z czego dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PRFON) wyniosła blisko 740 tys. zł, powiat sokólski pokrył resztę kosztów. Samochód, którym pracownicy ZAZ dojeżdżają do pracy, kosztował blisko 159 tys. zł, z tej kwoty 84 tys. zł pokryło dofinansowanie z PFRON, 75 tys. zł – z powiatu.

Placówka powstała dzięki staraniom mieszkańców powiatu i starosty sokólskiego – Piotra Rećki.


Red. Maciej Walesiuk / Kamil Dąbrowski

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy