Trwa akcja „Czysty las”

Zaśmiecanie lasu to wciąż aktualny temat. Mimo uregulowań prawnych nie brakuje osób, które nie bacząc na konsekwencje nadal wyrzucają worki ze śmieciami do lasu.

 

Straż Miejska i Straż Leśna Nadleśnictwa Dojlidy po raz kolejny podjęły wspólne działania, które mają zapobiegać zaśmiecaniu lasów oraz uświadamiać mieszkańców o szkodliwości i zagrożeniach powodowanych wyrzucaniem śmieci w takich miejscach. Funkcjonariusze wspólnie kontrolują powierzchnie leśne na terenie Białegostoku. Sprawdzają, gdzie są miejsca zaśmiecone – szczególnie w podmiejskich lasach, na parkingach leśnych, ścieżkach edukacyjnych.

 

Apelujemy do wszystkich odwiedzających leśne tereny Białegostoku o rozwagę i zachowanie czystości – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. To nasze wspólne dobro, dbajmy o nie wszyscy – dodał.

 

Te działania potrwają do poniedziałku, 2 września. Prowadzone są systematycznie w miejscach, w których są największe problemy z zaśmieceniem, zagrożeniem wystąpienia pożaru czy też bezprawnym wjazdem do lasu.

 

Złapany na gorącym uczynku sprawca może zostać ukarany mandatem karnym do 500 zł. W niektórych przypadkach przeciwko takiej osobie kierowany jest wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego i kara może wynieść nawet 5 000 zł.

 

 

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy