Zostań żołnierzem na jeden dzień w Białymstoku!

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to 10 sierpnia możesz zostać żołnierzem na jeden dzień. Organizatorem akcji na Podlasiu jest 18 Pułk Rozpoznawczy.

 

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych ,MON zapewnia niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczyna się punktualnie o 10.00 i kończy około godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzesz będziesz mógł wziąć udział w zajęciach w terenie, a także poznać sprzęt wojskowy. Oprócz tego będziesz mógł rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem. Poznasz również naukę celowania, i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczysz się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziesz informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej  wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.

 

10 sierpnia WEŹ UDZIAŁ W ĆWICZENIU NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ:  18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku – www.18pr.wp.mil.pl

 

 

 

 

 

 

Zobacz też: 10-lecie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

 

 

Red. M.L.

Fot. wojsko-polskie.pl

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy