17 lutego kibice Jagiellonii Białystok obchodzą Święto Ultry – FILM

Kibice Jagiellonii Białystok szykują się na Wielkie Święto Ultry. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 17 lutego

Tradycyjnie, w związku z pierwszym meczem u siebie w nowym roku, kibice Jagiellonii Białystok organizują Święto Ultry. 

„Ultra” to nazwa trybuny zlokalizowanej za jedną z bramek na białostockim stadionie miejskim, na której zasiadają najbardziej zagorzali kibice Jagiellonii. W tym roku w ramach swego święta, które ma też hasło „Wschodni Front”, fani obecnego lidera spotkają się najpierw na Rynku Kościuszki w centrum Białegostoku, gdzie będzie miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru Jagiellonii.

– To jedno z większych i ważniejszych świąt kibicowskich w roku kalendarzowym. W tym roku jest o tyle wyjątkowe, że będziemy mieli uroczystość święcenia także sztandaru. Liczymy na dużą frekwencję – powiedział portalowi Podlaskie24 Kamil Świrydowicz, rzecznik Jagielloni Białystok.

Święto zacznie się o 14.30 na Rynku Kościuszki przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Około 15.oo kibice wezmą udział w uroczystości poświęcenia sztandaru Jagiellonii. Później w pochodzie, wraz z pocztem sztandarowym, udadzą się na stadion. Będzie to poczet sztandarowy kibiców, od którego sztandar przejmą młodzi piłkarze Jagiellonii.

Na Święcie Ultry będzie można spróbować produktów lokalnych.

Na stadionie będą też atrakcje przygotowane przez wojsko i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Piłkarze Jagiellonii zagrają w tym meczu – jedyny raz – w koszulkach w modelu pod nazwą „Wschodni Front”, co ma nawiązywać do wojskowych tradycji i pierwszych lat działalności klubu, który został założony w 1920 roku.

– To nawiązanie historyczne, które nie ma nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami, tylko i wyłącznie pielęgnowanie tradycji protoplastów Jagiellonii – mówił  na konferencji prasowej prezes SSA Jagiellonia Wojciech Pertkiewicz.z

Mecz piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonii z Lechem Poznań rozpocznie się o 17:30.

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy