Abp. Józef Guzdek pozbawia księdza Dębskiego prawa do posług i noszenia stroju duchownego

Kuria wydała komunikat w sprawie księdza Dębskiego:

 

 W dniu 18 lipca 2022 r. abp. Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego.

Ponadto nakazał podjęcie terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez Metropolitę Białostockiego.

Powodem powyższej decyzji jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza, które spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia. Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca.

Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety.

Także Jagiellonia wydała w tej sprawie komunikat

KOMUNIKAT W SPRAWIE KAPELANA

Informujemy, że ksiądz Andrzej Dębski nie jest już kapelanem Jagiellonii Białystok. W sobotę metropolita białostocki, arcybiskup Józef Guzdek, zawiesił go w pełnieniu wszystkich funkcji, w tym również kapelana Jagiellonii, do której w 2010 roku powołał go abp Edward Ozorowski. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że ks. Andrzeja Dębskiego i Jagiellonię Białystok nie wiązała żadna umowa cywilno-prawna, a kapłan swoją funkcję pełnił społecznie.

Red. OKO

Archibial.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy